СНИМКИ И ВИДЕО: Невероятен Илко Пиргов прати Локомотив срещу Копенхаген!

Отборът на Локомотив (Пловдив) елиминира чешкия Словачко след изпълнение на дузпи и се класира за третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Чехите победиха с 1:0 в редовното време, а в продълженията голове не паднаха.

При изпълнението на 11-метровите наказателни удари Илко Пиргов бе блестящ след като хвана 3 дузпи и така класира “смърфовете” напред.

В началните минути на двубоя домакините наложиха натиск, но не се стигна до интересни голови положения.

В 14-ата минута Даничек отправи изстрел с глава, но право в ръцете на Илко Пиргов.

Минута по-късно Лукас Салинас напредна много добре и навлезе в наказателното поле на чехите, но опита нещо между удар и пас, което не се получи и топката попадна в ръцете на Нгуен.

ГОЛ! В 26-ата минута домакините повеждат в резултата след гол на Даничек!
Димитър Илиев допусна грешка при изнасянето на топката, пасът му беше пресечен, а Хавлик влезе в наказателното поле. Той извади топката назад към непокрития Властимил Даничек, който с удар от движение от границата на наказателното поле опъна мрежата зад Илко Пиргов.

В 44-ата минута Даничек качи топката на главата на Сисилия. Нападателят се извиси и стреля с глава, но ударът му излезе
в аут.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Още в началните секунди на втората част Илко Пиргов трябваше да показва своя рефлекс. Лукаш Садилек стреля опасно към вратата на Локомотив, но Пиргов плонжира към долния десен ъгъл на вратата си, за да парира.

В 64-ата минута Словачко можеше да реализира втори гол. След центриране от ъглов удар Хофман се извиси и стреля с глава, но право в ръцете на Пиргов.

В 66-ата минута Умарбаев центрира от ъглов удар, а Димитър Илиев стреля с глава, но Нгуен изби в ъглов удар.

В 88-ата минута гол на Карагарен бе отменен заради засада.

В 92-ата минута Минчев бе изведен зад гърба на защитата на чехите, след което напредна и стреля, но Нгуен спаси.

До края на мача не паднаха повече голове и така двубоят влиза в продължения.

В 97-ата минута Холзер стреля към вратата на Пиргов, но вратарят на “смърфовете” улови.

В 99-ата минута и Георги Минчев прати топката в мрежата на Нгуен, но отново попадението бе отменено заради засада.

До края на двете продължения не се стигна до голове и дузпи ще определят победителя в тази двойка.