ЛокомотивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 тима на Септември (Симитли) в първата си контрола среща от предсезонната подготовка. „Смърфовете“ играха с много млади и нови футболисти, но въпреки това спечелиха сравнително лесно.

Головете за черно-белите реализираха Лукас Салинас (20), Александър Иванов (45) и Бирсент Карагарен (88), докато за Септември точен бе Димитър Митев (54).

В първите минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни положения не се стигна. И двата тима отправиха по един удар, но нищо опасно.

В 20-ата минута Локомотив откри резултата след страхотен гол на Лукас Салинас. Халфът пое с гръб към вратата, след което се обърна и технично прехвърли Любомир Георгиев за 1:0.

В самия край на първото полувреме Александър Иванов вкара втори гол за „смърфовете“. Синът на Георги Иванов – Гонзо получи топка в наказателното поле, след което се освободи от бранител на Симитли и хладнокръвно изпрати топката в мрежата – 2:0.

В началото на второто полувреме символичните гости намалиха резултата. В 54-ата минута Димитър Митев изпревари всички в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратата зад резервния страж Кристиан Томов.

В 64-ата минута в игра за Локомотив се появиха тримата национали Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Георги Минчев.

В 86-ата минута Футболист №1 на България за последните две години пропусна дузпа за Локомотив. Той заложи на различно изпълнение. Вместо да стреля по земя, както прави по принцип, Илиев заложи на силата и стреля над горната греда.

Две минути преди края на редовното време пловдивчани вкараха трети гол във вратата на Септември. Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници и с техничен удар преодоля Ганев.

Така Локомотив записа първа победа в предсезонната си подготовка.

Локомотив: Илко Пиргов, Видол Селменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Алкесандър Иванов, Конър Руан;

Септември: Любомир Георгиев, Кирил Мотавджийски, Слави Косов, Виктор Марковски, Крум Николов, Иван Петров, Христо Младенов, Николай Замфиров, Васил Божинов, Анатоли Лулейски, Уилсън Барбоса