СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив разби Черно море на “Лаута”, Димитър Илиев реализира “паненка”

Отборът на Локомотив (Пловдив) не остави шанс на Черно море и го разби с 3:0 на “Лаута” в среща от дванадесетия кръг на Първа лига. “Смърфовете” и “моряците” изиграха много интересен двубой, в който и варненци имаха множество шансове, но блестящият днес Динко Хоркаш отчая играчите на Илиан Илиев.

Головете за “смърфовете” реализираха Бабакар Дион (12), Бирсент Карагарен (59) и Димитър Илиев, който вкара “паненка” в 68-ата минута.

След този двубой “смърфовете” са на четвърта позиция с равни точки с Лудогорец и ЦСКА-София по 22 точки и на една зад лидера ЦСКА 1948. “Моряците” остават пети с 19 пункта.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни ситуации не се стигна.

В петата минута на двубоя добро разиграване на домакините в половината на варненци позволи на Димитър Илиев да обстрелва вратата на Дюлгеров, но топката бе блокирана.

В 7-ата минута гостите от Варна като по чудо не откриха резултата. След центриране от пряк свободен удар, топката бе отклонена от играч на “моряците” и тя стигна до напълно непокрития Матиас Курьор, който стреля с едно докосване, но Хоркаш с брилянтна намеса отрази.

ГОООЛ! Бабакар Дион открива резултата в 12-ата минута!
След страхотна атака пловдивчани откриха резултата. Димитър Илиев подаде по страхотен начин към Петър Витанов, който пък продължи надясно към Бабакар Дион, а той с много добър изстрел с десния крак матира Дюлгеров – 1:0.

В следващите минути и двата отбора редуваха опити за атака, но така и не се стигна до някоя сериозна опасност пред една от двете врати.

В 27-ата минута центриране от пряк свободен удар на Карагарен, намери Матеус да Силва в наказателното поле, който засече с глава, но над целта.

В 31-ата минута ново центриране в наказателното поле на варненци, намери Милош Петрович, който стреля, но слабо и топката излезе в аут. В същото време беше вдигнат и страничния флаг на съдията за засада.

60 секунди по-късно нова атака на пловдивчани завърши с центриране на Матеус да Силва към Боруков, който с глава стреля над вратата.

В 34-ата минута Закария Беншаа бе изведен зад гърба на защитата на “смърфовете, но изстрелът му бе спасен от Динко Хоркаш.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 55-ата минута Зебли намери Александър Василев, който стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Дюлегеров.

ГООООЛ! Бирсент Карагарен удвоява преднината на пловдивчани в 59-ата минута!
Дион получи отдясно, навлезе навътре и потърси Карагарен отляво. Деветката успя да се освободи от Попов и оказал се очи в очи с Дюлгеров не сбърка с удар в далечния ъгъл.

ГОООЛ! Димитър Илиев прави резултата класически в 68-ата минута!
Локомотив поведе с класически резултат. Матеус Да Силва получи по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле и бе съборен от защитник на “моряците”. Първоначално главният рефер вдигна жълт картон за симулация на бранителя на “черно-белите”, но след преразглеждане с ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на тима Димитър Илиев, който с много красиво изпълнение тип “паненка” вкара за трети път топката в мрежата на варненци.

в 77-ата минута Бирсент Карагарен стреля красиво със задна ножица, но ударът му бе уловен.

В 84-ата минута хубаво центриране намери Живко Атанасов в наказателното поле, който стреля, но Хоркаш с нова добра намеса отрази.

В добавеното време на двубоя Джовани нацели напречния стълб след удар от пряк свободен удар.

До края на срещата не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с трети пореден успех.

Локо Пд: Динко Хоркаш; Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Александър Василев; Преслав Боруков, Пиер Зебли; Бабакар Дион, Петър Витанов, Бирсент Карагарен; Димитър Илиев