Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Марица с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадиона в парк Лаута. Спарингът е част от зимната подготовка на двата тима преди подновяването на Първа и Втора лига. Пиратите първи стигнаха до гол чрез юношата на черно-белите Айкут Янъков, който откри резултата в 52-ата минута.

До края на срещата обаче “смърфовете” направиха пълен обрат. Първо Георги Минчев изравни от дузпа в 75-ата минута, а след това каращия проби Самсон Комолафе направи обрата пълен в 79-ата минута. В добавеното време на срещата Кристиан Гомис оформи крайния резултат.

Така черно-белите записаха втора победа в контролите, след успеха преди няколко дни срещу Б отбора на тима.

В 30-ата минута Петър Атанасов от състава на гостите пропусна невероятно положение. Той бе изведен сам срещу Лукас Рейдър, но техничният му опит за изстрел бе париран от стража на “смърфовете”.

В 32-ата минута Валери Домовчийски стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Рейдър.

В 36-ата минута Александър Василев получи техничен пас от Умарбаев, след което стреля от границата на наказателното поле, но Илия Николов отрази и изби в ъглов удар.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОЛ! В 51 Айкут Янъков откри резултата в полза на гостите!
Центриране отляво намери непокрития Айкут Янъков, който с плонж и удар с глава откри резултата.

В 65-ата минута отново Янъков бе изведен сам срещу Пиргов, но ударът му този път попадна право в ръцете на стража на черно-белите.

ГОООЛ! Георги Минчев изравнява резултата от дузпа в 75-ата минута!
Грешка на бранител в синьо позволи на Карагарен да изведе Минчев, който се откъсна сам срещу вратаря на пиратите. Тъкмо когато нападателят на “смърфовете” се канеше да нанесе изстрел, защитник на гостите го фаулира и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана именно Минчев, който без проблем изравни.

ГООЛ! В 79-ата минута Самсон Комолафе направи обрата пълен!
Мартин Паскалев пусна страхотен разсичащ пас през центъра на терена, извеждайки Комолафе сам срещу Николов. Каращият проби офанзивен футболист хладнокръвно пусна топката покрай стража на Марица за 2:1.

ГОЛ! В добавеното време на двубоя и Кристиан Гомис се разписа!

До края на срещата не паднаха повече голове и “смърфовете” се поздравиха с успеха.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Лукас Рейдър, 15. Видол Сейменски, 20. Милош Петрович, 8. Мирослав Пушкаров, 27. Филип Колев, 7. Петър Витанов, 23. Александър Василиев, 18. Иван Сулев, 10. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 11. Ивайло Димитров

МАРИЦА: 12. Илия Николов, 66. Мартин Лалев, 19. Мартин Газиев, 11. Илиян Йорданов, 20. Йордан Пейчинов, 13. Милен Танчев, 17. Валери Домовчийски, 8. Александър Праматаров, 15. Петър Атанасов, 10. Веселин Марчев, 87. Мариян Тонев