СНИМКИ: Локомотив удари съименниците си от София и е на точка от Топ 6

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Локомотив (София) в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с успеха. Трябва все пак да се отбележи, че гостите играха повече от 30 минути с човек по-малко.

Головете за “черно-белите” реализираха Димитър Илиев (54) и Георги Минчев (59), докато за столичани се разписа Виржил Пинсон.

След тази среща пловдивчани се изкачиха до 7-ата позиция с актив от 20 точки, докато столичните железничари са 11-ти с 14 пункта.

Първите десетина минути на срещата минаха спокойно, като до интересни ситуации не се стигна.

В 11-ата минута Виржил Пинсон си освободи място за изстрел и стреля, но без проблем за Рейдър.

В 22-ата минута Димитър Илиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Йоргос Катсикас. Домакините поискаха дузпа, но Волен Чинков остана безмълвен.

В 36-ата минута Мико Орачев напредна по левия фланг и пусна остро центриране в наказателното поле, където Бухмиди и Александров се разминаха с топката.

В 42-ата минута хубава атака на “смърфовете” завърши с изключително лош удар на Карагарен.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута Митко Илиев подаде към Минчев,който стреля неточно.

ГОООЛ! Димитър Илиев открива резултата в 54-ата минута!
Карим Бухмиди игра непозволено с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон, а също така бе отсъдена и дузпа. Капитанът на “смърфовете” се нагърби с изпълнението от бялата точка и с мощен изстрел в левия ъгъл на вратата матира Любенов за 1:0!

ГОООЛ! Георги Минчев удвоява резултата в полза на черно-белите в 59-ата минута!
Главен виновник за гола отново бе Митко Илиев. Звездата на пловдивчани пусна страхотен пас към Георги Минчев, който не остави шансове на Любенов – 2:0.

В 69-ата минута Александров стреля от фаул, но Рейдър се намеси добре и отрази.

В 79-ата минута след свободен удар Умарбаев намери Карагарен, който обаче отново не бе точен.

ГОЛ! Виржил Пинсон връща един гол за гостите в 88-ата минута!

До края на мача не паднаха повече голове и “смърфовете” завоюваха нови три точки.

Локо Пд: Лукас Рейдър, Олексий Биков, Милош Петрович, Артур Крачун, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев