Локомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Лудогорец при визитата си на “Хювефарма арена” в дербито на втория кръг от плейофите в първата шестица. Бърнард Текпетей (15) даде преднина на шампионите, но попадения на Георги Минчев (17) и Димитър Илиев (32д) направиха обрата пълен в полза на “смърфовете”

Пловдивчани бяха по-добрият отбор на терена и изпуснаха да запишат по изразителен успех. “Орлите” пък завършиха мача с 9 човека, след като червени картони получиха Елвис Ману (61) и Каули Оливейра (81).

След тази среща “смърфовете” си върнаха второто място в класирането с актив от 52 точки с 2 повече от ЦСКА-София, докато разградчани остават недостижими на върха с 64 пункта.

Още преди да са изминали и 60 секунди домакините организираха опасна атака, която завърши с центриране на Десподов към Доминик Янков, който не успя да засече от воле.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена и до опасни положения не се стигна.

ГОЛ! Бърнард Текпетей открива резултата в 15-ата минута!
„Орлите“ организираха чудесна атака, при която Доминик Янков комбинира с Бернард Текпетей отляво. Ганаецът успя да се освободи от Бирсент Карагарен и с добър удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

ГОООЛ! Георги Минчев изравнява резултата 120 секунди по-късно!
Парвиз Умарбаев получи отляво и центрира прекрасно на главата на оставения съвсем сам Георги Минчев. Нападателят на “черно-белите” отправи страхотен удар с глава в десния ъгъл за 1:1.

В 21-ата минута Георги Минчев бе много близо до второто си попадение в двубоя, но негов изстрел от фаул бе спасен по прекрасен начин от Кристиан Кахлина.

В 25-ата минута Митко Илиев намери по страхотен начин Кристиан Илич, който стреля мощно с левия си крак, но Кахлина успя да се справи и улови.

Пловдивчани определено стоят по-добре на “Хювефарма арена” и диктуват събитията на терена, което рядко може да се види.

ГОООЛ! Димитър Илиев прави обрата пълен след гол от дузпа в 32-ата минута!
Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Текпетей срещу капитана на пловдивчани. Илиев получи центриране отляво, овладя я и бе препънат от ганаеца. Главният рефер Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а след това и системата ВАР потвърди решението му. Илиев застана зад топката и безпроблемно отбеляза, носейки пълния обрат.

bet365
В 41-ата минута “смърфовете” бяха близо и до трето попадение. Хубава атака на пловдивчани завърши с добър пас на Карагарен към Илич в наказателното поле. Полузащитникът на Локо стреля незабавно, но Терзиев застана на пътя на топката, която най-вероятно щеше да порази за трети път мрежата на Кахлина.

В 43-ата минута Умарбаев центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Лукас Масоеро стреля с глава на далечната греда, но в аут.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при гол авас за “смърфовете”.

В 49-ата минута Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но над целта.

В 51-ата минута Кристиан Илич получи топка в наказателното поле, след което пробва удар от малък ъгъл, но Кахлина отрази.

В 59-ата минута Сисиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Десподов овладя, обърна се и стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Две минути по-ъсно “орлите” останаха с 10 човека след втори жълт картон на Елвис Ману.

В 66-ата минута Умарбаев стреля много добре от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Кахлина.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 68-ата минута Умарбаев получи извеждащо подаване от Карагарен, но ударът му отново бе спасен от стража на разградчани.

В 81-ата минута “орлите” останаха с 9 човека след червен картон за Каули Оливейра. Бразилецът получи втори жълт и сътветно червен картон при борба за висока топка с Илиев, в която използва и лакътя си.

До края на срещата не паднаха повече попадения и Локомотив напълно заслужено се поздрави с трите точки.

Снимка: Sportal.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Сисиньо, Георги Терзиев, Елвис Ману, Кирил Десподов, Драгош Григоре (к), Джордан Икоко, Стефан Баджи, Бърнард Текпетей, Доминик Янков, Каули Оливейра

Старши треньор: Ваудас Дамбраускас

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Георги Минчев