СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив и Арда “спукаха” топката в дебюта на Томаш, ВАР с решаващи намеси

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 с Арда (Кърджали) в първа среща от плейофите за седмото място в efbet Лига. Двата отбора изиграха доста биткаджийски мач, в който може да се каже, че си разделиха по едно полувреме с леко надмощие.

Този двубой пък бе официален дебют за новия треньор на “смърфовете” Александър Томаш, който отново завърши 0:0 в откриващата си среща като наставник.

След този двубой Локомотив остава на заветната седма позиция с актив от 35 точки, докато Арда е 10-ти с 30 пункта.

Във 2-ата минута след изпълнение на ъглов удар за Арда, топката беше центрирана на далечната греда, където играч на гостите свали за Лъчезар Котев, който стреля с глава, но слабо и в ръцете на вратаря Илко Пиргов.

В 5-ата минута на двубоя гостите от Арда пратиха топката в мрежата на Илко Пиргов. Тонислав Йорданов получи пас в наказателното поле, след което добре финтира бранител на “смърфовете” и с хубав удар не остави шанс на стража на домакините. След намеса на ВАР обаче, попадението бе отменено заради засада.

В 21-ата минута на двубоя Парвиз Умарбаев се озова на добра позиция малко пред наказателното поле, но изстрелът му премина малко над напречната греда на Мартин Луков.

В 26-ата минута на двубоя Илко Пиргов получи директен червен картон за много спорно нарушение срещу Давид Кики. След консултация с ВАР картонът на стража бе отменен.

В 30-ата минута Светослав Ковачев бе изведен зад гърба на защитата на “черно-белите”, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата на Илко Пиргов.

До края на първата част не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Преслав Боруков излезе сам срещу Луков, след необедително представяне на стража на гостите. Последвалият изстрел обаче на нападателя на “смърфовете” бе разочароващ.

В 62-ата минута Александър Василев получи топка на границата на наказателното след което стреля право в ръцете на Луков.

В 75-ата минута хубава атака на домакините завърши с центриране на Василев към Боруков, който стреля акробатично със странична ножица, но над целта.

До края на срещата не паднаха голове и двата тима поделиха точките.

Локо: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 10. Венсан Марсел, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков