Левски СофияЛокомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Левски победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в среща от 20-ия кръг на efbet Лига. Пред повече от 12 000 души на стадион “Георги Аспарухов” сините изиграха много добър мач и заслужено успяха да спечелят. Те бяха улеснени допълнително и от червения картон на Мартин Паскалев още в 19-ата минута.

Головете за домакините отбелязаха Андриан Краев (22) и Филип Кръстев (32), докато за черно-белите се разписа Милош Петрович (30).

След тази среща Левски се утвърди на шестата позиция с актив от 29 точки, докато пловдивчани остават 7-ми с 25 пункта.

В началните минути на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена, като единоборствата преобладаваха, а до интересни ситуации не се стигна.

В 16-ата минута Цунами стреля от пряк свободен удар от над 25 метра, но право в ръцете на Рейдър.

В 19-ата минута Мартин Паскалев получи директен червен картон, след нарушение срещу Билал Бари, който се бе откъснал сам срещу Рейдър.

ГОЛ! Андриан Краев откри резултата в 22-ата минута!
След червения картон беше отсъден пряк свободен удар за домакините, който беше изпълнен от Марин Петков, топката се отби в стената от играчи на „смърфовете“ и попадна право в Андриан Краев, който без забавяне стреля от границата на панелтерията – 1:0.

ГООООЛ! Милош Петрович възстановява равенството в 30-та минута на двубоя!
След центриране от ъглов удар на Парвиз Умарбаев, влезлият броени минути преди това Петрович с кинжален удар с глава прати топката зад гърба на Михайлов – 1:1.

ГОЛ! Филип Кръстев отново извежда Левски напред в 32-ата минута след страховит удар от границата на наказателното поле!
Халфът на “сините” получи топката около границата на наказателното поле, след което отправи истински снаряд към вратата на “смърфовете”, не оставяйки шанс на Рейдър – 2:1.

В 39-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката премина покрай лявата греда на Михайлов.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В началото на втората част играта бе прекъсната заради димки и факли, които бяха запалени в Сектор “Б” на Герена.

В 64-ата минута “смърфовете” изпуснаха златна възможност да изравнят резултата. Парвиз Умарбаев изведе по страхотен начин Бирсент Карагарен, но ударът на крилото на пловдивчани премина на сантиметри от десния страничен стълб на Николай Михайлов.

В 78-ата минута Лукас Салинас преодоля бранител на Левски, след което стреля от дистанция, но слабо и право в ръцете на Николай Михайлов.

В 85-ата минута Билал Бари получи хубаво центриране в наказателното поле, при което отправи удар с глава, но в страни от целта.

В 88-ата минута Димитър Костадинов стреля от дистанция, топката се отби в крака на Гомис и кацна върху напречния стълб на Рейдър.

До края на срещата повече голове не паднаха и Левски записа победа и три точки.

Снимка: Gong.bg

Левски: Николай Михайлов, Цунами, Андриан Краев, Уелтън, Билал Бари, Сонко Сундберг, Асен Митков, Филип Кръстев, Хосе Кордоба, Марин Петков, Драган Михайлович

Старши треньор: Станимир Стоилов

Локо: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Александър Василев, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Преслав Боруков