Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 визитата си на Левски в София в среща от 18-ия кръг на efbet лига. “Сините” изиграха по-добър мач и заслужено се поздравиха с трите точки.

Головете за столичани отбелязаха Гьоко Зайков (6) и Борислав Цонев (79). След този двубой “канарчетата” остават на 4-то място в класирането с 29 точки, докато “сините” временно се изкачиха до 6-ата позиция с 25 пункта.

ГОЛ! Гьоко Зайков открива резултата в полза на Левски още в 6-ата минута!
След центриране от статично положение на Радослав Цонев, Гьоко Зайков преодоля съпротивата на Дилан Мертенс, за да открие резултата на “Герена”.

В 9-ата минута Билал Бари открадна топка в половината на “канарчетата”, след което навлезе в наказателното поле и пусна пас към Марин Петков. Офанзивният футболист на сините стреля с едно докосване, но високо над целта.

В 16-ата минута след центриране от Иван Горанов отдясно Билал Бари създаде суматоха в наказателното поле, а Здравко Димитров се засуети при добавката.

В 31-ата минута Тодор Неделев отправи изстрел от дистанция, но без проблем за Николай Михайлов!

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Още в 50-ата минута “канарчетата” можеха да стигнат до изравнителен гол. Па Конате бе изведен по прекрасен начин очи в очи с Николай Михайлов, но бранителят на пловдивчани не успя да преодолее опитния страж.

В 54-ата минута Реда Рабей отправи хубав изстрел, но Михайлов се намеси и изби.

В 63-та минута Здравко Димитров се оказа на границата на наказателното поле и стреля силно, но Аргилашки изби без особени проблеми.

ГОЛ! В 79-ата минута Борислав Цонев удвои преднината на “сините”!
След поредната грешка на Дилан Мертенс в средата на терена, “сините” организираха хубава контраатака. Здравко Димитров плъзна топката към Борислав Цонев, който с мощен удар разстреля Аргилашки за 2:0.

До края на срещата не паднаха повече голове и Левски записа нова победа.

Снимка: Gong.bg

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев, Адриан Краев, Борислав Цонев, Марин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон, Виктор Генев, Николай Минков, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос