Отборът на Левски победи с 1:0 Ботев на “Герена” в среща от тринадесетия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Илиян Стефанов (22).

Пловдивчани обаче има за какво да бъдат недоволни след като редовен гол на Николай Минков в 64-ата минута бе отменен след намесата ВАР.

След този двубой “жълто-черните” остават 11-ти с актив от 10 точки, докато “сините” се изкачиха на 3-ата позиция с 24 пункта.

В 5-ата минута на двубоя Фили Кръстев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на “канарчетата”, но ударът на Хосе Кордоба бе неточен.

В 12-ата минута Цунами стреля с глава, но изключително неточно.

В следващите минути домакините бяха по активния отбор, но до интересни положения пред вратата на Ханкич не се стигна.

В 21-ата минута Елвис Ману проби страхотно по десния фланг пусна центриране към Бароан в наказателното поле, но нападателят на жълто-черните не успя да се справи със защитата на столичани.

ГОЛ! В 22-ата минута Илиян Стефанов открива резултата!
Жереми Петрис пусна пас към Роналдо по десния фланг, който центрира прострелно в наказателното поле, където Илиян Стефанов изпревари Самуел Супрайен и по много майсторски начин прати топката в мрежата на Ханкич.

В 31-ата минута Уелтън се измъкна по-много добър начин от упеката на бранител на пловдивчани, но последвалият изстрел бе много неточен.

В 38-ата минута Рой Херман опита изстрел от дистанция, но неточно.

В последните секунди на първата част Уелтън отново стреля от границата на наказателното поле, но отново много неточно.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за “сините”.

Още в началните секунди на първата част Уелтън получи нова добра топка на границата на наказателното поле, но техничният му удар отново премина в страни от целта.

В 56-ата минута Ивелин Попов пусна пас към Илиян Стефанов по левия фланг, след което халфа напредна и извади топката на дузпата, където Попов необезпокояван стреля, но застаналия пред него Пунчец блокира топката и тя излезе в ъглов удар.

Само няколко секунди по-късно след центриране от ъглов удар топката стигна на втора греда, където Цунами стреля от близка дистанция, но в страни от целта.

В 62-ата минута Мохамед Брахими стреля силно от дистанция, но в страни от вратата на Пламен Андреев.

В 64-ата гостите от Пловдив изравниха резултата на “Герена”, след като резервата Николай Минков разпечата вратата на Андреев. Съдията Тренчев обаче отиде да гледа мониторите на ВАР и реши, че има бутане в хода на нападението на Ману срещу Цунами.

В 75-ата минута Цунами напредна отляво и шутира силно към вратата на Ботев. Ханкич опита да улови, но първоначално не успя, след което топката беше атакувана от Краев, но тогава вече вратарят на пловдивчани се намеси.

До края на срещата “жълто-черните опитаха да променят изхода на двубоя, но така и не стигнаха до гол и загубиха срещата.

Снимка: startphoto.bg

Левски: Пламен Андреев; Джереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами; Филип Кръстев, Георги Миланов; Роналдо, Илиян Стефанов, Уелтон; Ивелин Попов

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ботев: Хидайет Ханкич; Роберто Пунчец, Самюел Супрайен, Виктор Генев; Роеи Херман, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Па Конате; Емануел Току; Антоан Бароан, Елвис Ману