Ботев ПловдивТопФутбол

Ботев (Пловдив) се наложи с 4:2 при визитата си на Пирин в Благоевград в среща от 29-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” най-накрая прекъснаха и серията от шест последователни двубоя без успех.

Мачът обаче не се разви никак лесно за гостите. Те успяха да поведат с 2:0 след две попадения на Антоан Бароан, но само в рамките на 120 секунди в края на полувремето домакините изравниха резултата.

В началото на второто полувреме пък Чебраилс Макрецкис можеше да направи обрата пълен, но пропусна изгодна ситуация. Малко по-късно автогол си отбеляза и капитана на “орлетата” Александър Дюлгеров, а крайният резултат оформи Бароан със своя хеттрик.

В 5-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Макрецкис изведе Андрей Йорданов по левия фланг на атаката на благоевградчани, който от своя страна пусна пас към границата на наказателното поле, където Кондаков стреля технично, но Виктор Генев изби пред голлинията, предотвратявайки сигурно попадение.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 8-ата минута Бенгюзов получи добро подаване пред наказателното поле, след което навлезе навътре и центрира към Дюлгеров, който стреля с глава, но неточно.

В 11-ата минута Антон Бароан проби с топка в крака в половината на домакините, след което стреля силно с левия крак, но над целта.

В 18-ата минута “канарчетата” бяха близо до откриването на резултата. След центриране в наказателното поле на Минков, топката стигна до Бароан, който с мощен шут с левия крак едва не счупи левия страничен стълб на Янко Георгиев.

В 23-ата минута Самюел Акере попаде към Бароан, който за пореден път отправи удар, но отново извън целта.

tribunasofia

ГОООЛ! Антоан Бароан открива резултата в 27-ата минута!
При поредното центриране в наказателното поле Янко Георгиев и бранител в “зелено” не се разбраха добре и се сблъскаха, като топката попадна в Бароан, който реализира на празна врата за 1:0.

ГООООЛ! Антоан Бароан удвоява преднината на своя тим с втория си гол в двубоя в 32-ата минута!
Акере бе повален в наказателното поле от Макрецкис и главният съдия посочи бялата точка. Бароан застана зад топката и хладнокръвно реализира за 2:0.

ГОЛ! Домакините се връщат в двубоя след автогол на Виктор Генев в 44-ата минута!
Вячеслав Велев получи хубав пас по десния фланг, след което набра скорост и центрира остро в наказателното поле, където Генев подложи крак и прати топката в собствената си врата – 1:2.

ГОЛ! Чебраилс Макрецкис възстановява равенството с втори гол във вратата на Ханкич в рамките на 120 секунди!
Истински шок за “канарчетата”. Макрецкис получи добро подаване в близост до границата на наказателното поле, след което направи финт и с мощен удар матира Ханкич за 2:2.

bet365
Нокдаунът за пловдивчани можеше да се превърне в нокаут само в рамките на 3-4 минути. Само минута след изравнителния гол нова добра атака на домакините завърши с пас в наказателното поле, където нападател в “зелено” пропусна да засече топката и да направи феноменалния обрат пълен.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

Второто полувреме започна със светкавичен гол на Бароан. Нападателят получи топка в наказателното поле и с техничен удар заби своя хеттрик. Радостта му обаче бе кратка тъй като бе маркирана засада.

В 64-ата минута Чебраилс Макрецкис получи страхотен шанс да осъществи пълния обрат. Той бе изведен от Венци Бенгюзов на чиста стрелкова позиция, но Хидайет Ханкич излезе напред и се намеси отлично, за да откаже футболиста на домакините.

ГОЛ! Ботев излиза за трети път напред в резултата, като този път автогол си отбеляза Александър Дюлгеров!
Ботев отново излезе напред в резултата след автогол на Александър Дюлгеров. Дилан Мертенс бе футболистът, който стреля след изпълнение на корнер, а топката срещна краката на Дюлгеров и влезе в мрежата.

ГОООЛ! Антоан Бароан реализира своя хеттрик в 75-ата минута!
След центриране от ъглов удар топката попадна на левия крак на Антоан Бароан, който от ждроб матира Янко Георгиев за 4:2.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 85-ата минута Тютюков бе изведен в наказателното поле на “жълто-черните”, но ударът му бе спасен от Ханкич.

До края на двубоя не паднаха повече голове и Ботев записа ценни три точки, които гарантираха и десетата позиция на отбора.

Снимка: Официален сайт на Ботев

Стартовите състави на двата отбора:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 13. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис, 19. Вячеслав Велев;

Старши треньор: Христо Янев

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 44. Роберто Пунчец.