ЕКСКЛУЗИВНО

Сензация за Купата! Етър изхвърли Ботев след продължения на “Ивайло”, съдията ощети пловдивчани

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна шокираща загуба от тима на Етър с 1:0 след продължения в среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Така “канарчетата” напускат надпреварата още след първия двубой.

Единственото попадение в двубоя реализира Даниел Младенов (92). Пловдивчани могат да се чувстват и сериозно ощетени от главния съдия, тъй като през второто полуреме редовен гол им бе отменен, а вратарят на “виолетовите” не получи чист червен картон.

Така настроението в лагера на тима воден от Азрудин Валентич ще е доста минорно, точно преди голямото дерби на Пловдив срещу Локомотив.

В 6-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Неразчетено връщане назад от бранител на Ботев затрудни максимално Ханкич, който не успя да изчисти топката и само намесата на Атанас Чернев помогна, гостите да не изостанат в резултата.

В 9-ата минута Даниел Младенов отправи страхотен удар със задна ножица, но топката профуча малко над напречния стълб на Ханкич.

В 21-ата минута от щаба на Ботев имаха много сериозни претенции след отсъждане на главния рефер Димитър Буров. След корнер в полза на домакините, футболистите на Ботев организираха добра контраатака. Току прати топката в предни позиции, където дебнеше Маркиньос. Той се пребори с бранител на Етър и излезе сам срещу Анатоли Господинов. Главният съдия обаче видя нередност в действията на Маркиньос и отсъди нарушение в нападение.

В 24-ата минута Маркиньос получи пас в наказателното поле, след което стреля, но в страни от целта.

В 28-ата минута Кевин Янсон стреля от пряк свободен удар, но Господинов внимаваше и боксира.

В края на полувремето имаше спорна ситуация в наказателното поле, където след съприкосновение между Филип Филипов и Кольо Станев, последния бе съборен, но реферът остана безмълвен.

Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 57-ата минута влезлият като резерва Па Конате прати топката в мрежата на Анатоли Господинов, но голът бе отменен заради засада. На повторенията обаче се видя, че при паса на Бароан към Конате нямаше засада и голът бе напълно редовен.

В 70-ата минута Реда Рабей пробва удар от много далечна дистанция, но изключително слабо.

В 72-ата минута Даниел Младенов намери Николас Фемия с брилянтен пас, но ударът на аржентинецът не бе точен.

В 79-ата минута гостите организираха отлична атака, като само намесата в отбрана на Фемия, предотврати сигурен гол. Па Конате нахлу мощно в наказателното поле и комбинира на двойно подаване със свой съотборник отляво. Вместо да стреля от удобна позиция, Конате продължи надясно към Маркиньос, който обаче се засуети и не успя да стреля бързо, позволявайки на Фемия да му отнеме.

В 80-ата минута Анатоли Господинов можеше да получи червен картон, след като игра с ръка в опита си да изчисти топката. Стражът на Етър излезе извън наказателното си поле, за да предотврати сигурен гол. Главният съдия обаче не видя нарушението на вратаря.

До края на редовното време не паднаха голове и така следва да се играят продължения.

ГОЛ! Даниел Младенов шокира “канарчетата” с гол в 92-ата минута!
Само две минути след подновяването на играта домакините съумяха да поведат. Кольо Станев направи великолепен пробив, преминавайки през трима играчи в жълто-черно, след което извади топката на дузпата, където Даниел Младенов бе безкомпромисен и откри резултата.

В последната минута на първото продължение Мариян Иванов бе изгонен заради втори жълт картон.

Па Конате пропусна уникален шанс да изравни в 109-ата минута. След центриране отдясно топката прехвърли всички в наказателното поле и попадна в непокрития Конате. Той овладя и стреля силно, но над вратата.

До края на второто продължения “канарчетата” опитаха да изравнят резултата, но опитите им не се увенчаха с успех и Етър поднесе най-голямата изненада до момента.

Снимка: gong.bg

Етър: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Даниел Младенов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Николай Дичев, Мартин Петков, Николай Янков, Николас Фемия, Христо Марков

Старши треньор: Веселин Великов

Ботев: Хидайет Ханкич, Етоо, Станислав Работов, Атанас Чернев, Филип Филипов, Реда Рабей, Димитър Пройчев, Емануел Току, Антоан Бароан, Маркиньос, Кевин Янсон

Старши треньор: Азрудин Валентич