СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев катастрофира тежко в София! Камбуров и компания не показаха милост към “канарчетата” на “Васил Левски”!

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна изключително тежко поражение като гост от ЦСКА 1948 в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” загубиха с 5:0, като това беше най-малкото, с което можеха да си тръгнат от националния стадион.

Мартин Камбуров (36,63,68) реализира хетрик във вратата на Аргилашки, докато останалите голове бяха дело на Галин Иванов (45+2) и Георги Русев (50).

След този двубой “червените” се изкачиха до 4-ата позиция с актив от 12 точки, докато Ботев остава 12-ти с 8 точки.

В 8-ата минута Александър Александров стреля от границата на наказателното поле, но над вратата на Аргилашки.

В 11-ата минута Неделев центрира много добре в наказателното поле, където Мишел Еспиноза нанесе удар с глава, но Наумов с блестяща намеса изби топката в ъглов удар.

В 19-ата минута Георги Русев намери с хубав пас в наказателното поле Мартин Камбуров, чийто удар обаче от сложна позиция попадна право в ръцете на Аргилашки.

В 30-ата минута Мишел Еспиноза опита задна ножица след центриране от ъглов удар, но ударът бе слаб и Наумов улови.

ГОЛ! Мартин Камбуров дава преднина на “червените” в 36-ата минута след точно изпълнена дузпа!
ЦСКА 1948 поведе! След нова опасна атака по левия фланг топката стигна до непокрития на задната греда Денислав Александров. Неговият удар беше блокиран с ръка от Мишел Еспиноса, а главният рефер на срещата не се поколеба да посочи 11-метровия наказателен удар. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сбърка за 1:0.

ГОЛ! Галин Иванов удвоява аванса на домакините в добавеното време на първата част!
Мартин Камбуров получи страхотен пас по въздуха, овладя майсторски в наказателното поле на Ботев Пд и продължи топката към Галин Иванов на далечната греда, който от воле разстреля Аргилашки за 2:0.

До края на полувремето нямаше повече положения и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 46-ата минута Мартин Камбуров получи топката в центъра на терена и с изящен извеждащ пас намери Галин Иванов зад гърба на отбраната на Ботев, но сам срещу Аргилашки българският национал не успя да реализира.

ГОЛ! Георги Русев реализира трети гол във вратата на Аргилашки в 50-ата минута!
Георги Русев се преобори за топката със Станислав Работов, след което крилото навлезе навътре и намери долния ляв ъгъл на вратата на “канарчетата” за 3:0.

ГОЛ! Мартин Камбуров вкарва четвърти гол във вратата на Георги Аргилашки в 63-ата минута!
Денислав Александров отново беше в центъра на всичко интересно, след като надбяга Мите Цикарски и пусна пас към своя колега Александър Александров, който на свой ред намери главата на Мартин Камбуров на задната греда и ветеранът не сбърка за 4:0.

ГОЛ! Мартин Камбуров оформи своя хетрик, вкарвайки пети гол във вратата на Ботев в 68-ата минута
След индивидуален рейт на Георги Русев той намери Мартин Камбуров на границата на наказателното поле и с удар от дистанция той нацели първо горната греда, след което топката рикошира в гърба на Георги Аргилашки и навести мрежата на Ботев Пд за 5-ти път.

В 75-ата минута първо Тодор Неделев, а след това Атанас Илиев имаха възможности да вкарат почетно попадение за Ботев, но и при двата опита топката не навести вратата на Даниел Наумов.

В 86-ата минута Атанас Илиев беше изведен от Тодор Неделев на стрелкова позиция, но ударът му беше блокиран Венцислав Василев.

До края на мача резултатът се запази и Ботев допусна най-тежкото си поражение от началото на сезона.

Снимки: Фейсбук Ботев Пловдив

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Васил Шопов, Денислав Александров, Георги Русев, Галин Иванов, Мартин Камбуров (к)

Старши треньор: Красимир Балъков

Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Кристиан Добрев, Тодор Неделев (к), Атанас Илиев

Старши треньор: Ферарио Спасов

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно