Ботев ПловдивТопФутболЦСКА София

СНИМКИ И ВИДЕО: ЦСКА наказа пропуските на Ботев и остави “канарите” без успех през 2023 година

ЦСКА-София победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в дербито на 20-ия кръг в Първа лига. “Армейците” показаха изключителна ефективност и успяха да накажат пропуските на гостите от Пловдив. Попаденията за ЦСКА отбелязаха Дюкенс Назон (10,25) и Маурисио Гарсес (47), докато за пловдивчани точен бе Николай Минков (45+1).

Антоан Бароан на два пъти направи непростими пропуски сам срещу Густаво Бусато, като това наклони още повече везните в полза на “червените”.

След тази среща столичани дръпнаха с 4 точки на върха в класирането, като все пак са с мач повече, докато “жълто-черните” остават 10-ти с 20 пункта.

В 4-ата минута Тодор Неделев отправи изумителен пас към Антоан Бароан, който се озова сам срещу Бусато. Стражът на “армейците” излезе от полето си за да скъси дистанцията, а нападателят на “канарите” стреля покрай него, но топката излезе в аут.

ГОЛ! Дюкенс Назон открива резултата в 10-ата минута!
След центриране от ъглов удар Джонатан Линдсет отклони с глава, където Дюкенс Назон от 2-3 метра разтреля Ханкич.

В 13-ата минута след центриране от пряк свободен удар Юрген Матей стреля с глава, но покрай целта.

В 17-ата минута Тодор Неделев за втори път изведе по прекрасен начин Антоан Бароан сам срещу Густаво Бусато, но стражът отново се справи с удара на голаджията на пловдивчани.

ГОЛ! Дюкенс Назон реализира втория си гол в мача и втори такъв във вратата на Ханкич!
Брадли де Нойер направи страхотен пробив по левия фланг, навлезе в наказателното поле, след което отклони леко за Назон, който отблизо с мощен шут вкара за 2:0.

В 42-ата минута Джеймс Ето’о пусна пас към Бароан, който елиминира без проблем бранител в “червено” след което извади топката на точката на дузпата, където Тодор Неделев стреля, но неточно.

ГООООЛ! Николай Минков връща “канарите” в двубоя с гол в добавеното време на първата част!
Па Конате измъкна топка на тъчлинията, след което пусна към Неделев, който от своя страна отправи остро центриране в наказателното поле, където грешка в защитата на “армейците” позволи на Минков да реализира за 1:2.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за столичани.

ГОЛ! В 47-ата минута Маурисио Гарсес върна преднината от два гола на столичани!
Дюкенс Назон получи топка около центъра на терена след което напредна и изведе Гарсес сам срещу Ханкич, който преодоля стража на гостите и на празна врата заби трето попадение във вратата на пловдивчани.

В следващите минути играта бе спокойна, като се водеше в предимно в центъра на терена.

В 77-ата минута Дюкенс Назон бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но ударът му с левия крак премина в страни от целта.

В добавеното време на първото полувреме Тибо Вион стреля от пряк свободен удар, но много неточно.

До края на полувремето повече голове не паднаха и ЦСКА записа нов успех срещу Ботев.

Снимка: Gong.bg

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 21. Амос Юга, 2. Юрген Матай (к), 22. Енес Махмутович, 19. Иван Турицов, 5. Брадли Де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурсио Гарсес, 9. Дюкенс Назон

Старши треньор: Саша Илич

Ботев: 13. Хидайет Ханкич 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (к), 18. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Яспер Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец