Локомотив ПловдивТопФутболЦСКА София

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 като гост на ЦСКА-София в голямото дерби от 20-ия кръг на efbet Лига. Мачът не предложи много интересни положения, като най-доброто се откри пред пловдивчани, но Димитър Илиев нацели гредата.

Това равенство пък е самоубийствено и за двата тима, като Лудогорец ще има възможност да увеличи преднината си на 8 точки ако спечели в Стара Загора срещу Берое.

След този двубой столичани остават на втората позиция с 40 точки, а “смърфовете” са с една по-малко – 39 пункта.

В 7-ата минута Тиаго Родригез пробва удар от много далечна дистанция, но право в ръцете на Илко Пиргов.

В 8-ата минута Момчил Цветанов проби много добре по десния фланг, но опита му за центриране попадна право в ръцете на Бусато.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Следващите минути играта бе накъсана, като главният арбитър маркираше всяко едно падане на играч от двата отбора.

В 28-ата минута груба грешка на Диниш Алмейда можеше да струва скъпо на “смърфовете”. Португалецът реши да върне топката към Илко Пиргов, но пасът му бе слаб и само бързата намеса на стража на гостите не позволи на Жорди Кайседо да реализира гол.

В 31-ата минута Умарбаев центрира от свободен удар, но Бисмарк Чарлс изби с глава напред.

До края на полувремето нямаше никакви други опасности и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Умарбаев центрира от фаул, а капитанът на пловдивчани Митко Илиев отклони топката с глава, но тя попадна право в ръцете на Густаво Бусато.

В 52-ата минута грешка в отбраната на Локомотив Пловдив, позволи на Жорди Кайседо да атакува топка която се движеше по аутлинията, но Илко Пиргов успя да я измъкне изпод краката му.

В 66-ата минута “смърфовете” стигнаха до най-доброто си положение в срещата. Георги Минчев се пребори прекрасно по десния фланг за една топка, след което напредна и центрара към Димитър Илиев. Капитанът на “черно-белите” не намери по най-добрия начин топката, но тя за голямо щастие на домакините срещна страничния стълб.

В 70-ата минута Жорди Кайседо получи хубава топка в наказателното поле, след което се завъртя и стреля с десния крак, но топката премина с малко над напречния стълб на Пиргов.

В 74-ата минута Тибо Вион стреля от дистанция, но след рикошет от крака на Умарбаев топката излезе в ъглов удар.

В 84-ата минута Кайседо пробва нов удар, но отново над целта.

До края на срещата не паднаха попадения и двата тима поделиха точките.

Снимка: gong.bg

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матей, Мено Кох, Георги Йомов, Петър Занев (к), Тибо Вион, Бисмарк Чарлс, Брадли Мазику, Тиаго Родригез, Амос Юга, Жорди Кайседо

Старши треньор: Бруно Акрапович

Локо: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Кристиан Гомис, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (к), Кристиан Илич, Георги Минчев