Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 визитата си на ЦСКА 1948 в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Педриньо от дузпа в 51-ата минута.

В грешник за отбора се превърна Джовани Трупе, който тъкмо бе получил шанс от Александър Томаш да започне титуляр. Бранителят извърши нарушението за 11-метровия наказателен удар, при който получи и директен червен картон.

След този двубой пловдивчани все повече се отдалечават от заветната цел, а именно участие в Топ 6, след като още този кръг могат да загубят позицията си в първата шестица.

В 7-ата минута дойде първият точен удар в двубоя. Бабакар Дион направи добър индивидуален пробив, след което стреля извън наказателното поле на домакините, но изстрелът му не затрудни Даниел Наумов.

В 16-ата минута хубава комбинация в червено намери Георги Русев на дъгата на наказателното поле, който стреля от въздуха, но много неточно.

В 35-ата минута страхотна атака на “смърфовете” премина през Христо Иванов, Димитър Илиев и Джовани, като последния получи много добро подаване от капитана на “смърфовете”, но останал очи в очи с Наумов стреля в гредата.

В 37-ата минута Радослав Кирилов получи пас на далечната греда и опита директен изстрел от въздуха, който обаче не намери целта.

До края на първата част не паднаха попадения и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута домакините получиха дузпа, а Джовани Трупе бе изгонен с директен червен картон. Светослав Диков нанесе хубав изстрел, с който Динко Хоркаш се справи, но топката остана опасно близо до голлинията. Радослав Кирилов щеше да я добави, но бе съборен от Джовани Трупе.

ГОЛ! Педриньо открива резултата в 51-ата минута от дузпа!
Бразилецът застана зад топката и хладнокръвно изпрати Хоркаш в другия ъгъл за да открие резулта – 1:0.

В следващите минути пловдивчани опитаха да изнесат играта в предни позиции, но до интересни положения не се стигна.

В 73-ата минута Денислав Александров получи много добра топка на границата на наказателното поле, след което отправи много техничен изстрел, но Наумов изби в ъглов удар.

В 83-ата минута добра комбинация на Локомотив завърши с центриране отляво, където бе Денислав Александров, но той увисна и не успя да стреля с глава.

В 89-ата минута Александър Колев стреля от дистанция, но Хоркаш отрази без проблем.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и домакините успяха да вземат нови три точки, с които да си подпечатат и третата позиция.

Снимка: startphoto

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 14. Елитон, 24. Лазар Марин, 16. Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педро Оливейра, 55. Светослав Диков

Старши треньор: Тодор Янчев

Локо: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Томаш