ГЛЕДАЙ: ЦСКА 1948 не остави шансове на Ботев, “канарите” с нова загуба като гост

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ботев (Пловдив) в среща от 25-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” записаха нов слаб резултат като гост и поредна загуба извън Пловдив.

Головете за “червените” отбелязаха Светослав Диков (1) и Бирсент Карагарен (44), докато за “жълто-черните” се разписа Абдулаийе Траоре (90+2).

ГОЛ! Светослав Диков открива резултата още в 16-ата секунда!
Наглед неточно дълго подаване бе подценено от отбраната в жълто и черно, зад която изскочи Светослав Диков. Таранът овладя паса, преодоля Ханкич и прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 17-ата минута Диков се отскубна за втори път от пловдивската защита, но този път подаде на Русев. Крилото стреля по диагонал, но се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.

Само минута по-късно Умарбаев отправи много хубав и точен удар, но Ханкич изби в ъглов удар.

При последвалото центриране в наказателното поле Диков засече топката с глава и я прати в напречния стълб на Ханкич.

В следващите минути ЦСКА наложи контрол върху топката, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 42-ата минута след центриране на Умарбаев в наказателното поле, Елитон стреля с глава, но топката премина на сантиметри от страничната греда на пловдивчани.

ГОЛ! В 44-ата минута Карагарен удвоява аванса на домакините!
Георги Русев получи топка на границата на наказателното поле, след което стреля мощно, но Ханкич блокира изстрела, топката обаче попадна в Бирсент Карагарен, който отблизо реализира безпроблемно за 2:0.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се оттеглиха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 48-ата минута Педриньо стреля от дистанция, но Ханкич улови.

В 53-ата минута Уме Емануел опита да отправи първия удар за Ботев по посока вратата на ЦСКА 1948. Изстрелът беше толкова неточен, че топката излезе в тъч.

В 60-ата минута Красиан Колев подаде към Антоан Бароан, който от дъгата на наказателното поле отправи удар към вратата на Даниел Наумов. Стражът на домакините бе заел добра позиция и парира шута.

В 71-ата минута Сидклей сложи тялото си на пътя на топката след опасен изстрел на Траоре. Пет минути по-късно отново Траоре пробва късмета си. Този път с удар от въздуха Траоре прати топката в ръцете на Даниел Наумов.

В 89-ата минута Радослав Кирилов получи топка на левия фланг, след което финтира бранител на гостите и отправи силен удар, но Ханкич изби в ъглов удар.

В продължението на двубоя Ханкич направи голяма грешка след като сгреши пас далече от собственото си наказателно поле, след което Диков намери Ивайло Чочев, но нападателят на “червените” вместо да реализира нацели бранител на гостите.

ГОООООЛ! В 92-ата минута Траоре вкара почетно попадение за своя тим!
В последните секунди на мача гостите от Пловдив вкараха почетен гол. Абдулаийе Траоре получи топка на границата на наказателното поле и реализира с хубав изстрел за 2:1

До края на срещата не паднаха повече голове и ЦСКА 1948 записа важна победа в битката за Топ 3.

Снимка: Спортал

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 14 Хелитон, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 8 Педриньо, 55 Светослав Диков

Старши треньор: Тодор Янчев

Ботев: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 44 Роберто Пунчец, 17 Николай Минков, 6 Дилан Мартенс, 15 Джеймс Етоо, 21 Точукву Ннади, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел, 11 Антоан Бароан

Старши треньор: Бруно Балтазар