Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив) играят при резултат 0:0 в среща от последния кръг на плейофите за Топ 6.

“Смърфовете” отдавна не играят за нищо, а днес излизат за честта си срещу един от силните отбори в Първа лига.

Още в 3-ата минута домакините можеха да открият резултата след груба грешка на Кристиан Томов, но Радослав Кирилов не успя да се възползва и да реализира.

В 10-ата минута се откри брилянтен шанс пред Радослав Кирилов, който бе намерен с дъгло подаване в наказателното поле на гостите. Ударът му обаче бе отразен от Кристиан Томов.

В 21-ата минута на двубоя Мартин Паскалев стреля с глава, но не успя да затрудни Генадий Ганев.

В 26-ата минута Александър Колев бе изведен отляво. Той потърси с пас по земя свой сътоброник в пеналтерията на “смърфовете”, но топката не стигна до играч на ЦСКА 1948, а след това прозвуча сигнал за засада.

Само минута по-късно гостите от Пловдив можеха да открият резултата. Петър Андреев нанесе много хубав удар, но Ганев се оказа последна преграда пред гола.

Десетина минути преди почивката Георги Русев центрира меко. Ивайло Чочев се извиси над всички в черно-бял екип, но не успя с глава да насочи топката в очертанията на вратата.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута младокът Петър Андреев бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА 1948. Футболистът на пловдивчани не се поколеба и шутира веднага, като Генадий Ганев се отчете с много добра намеса. Впоследствие се оказа, че нападателят е бил в положение на засада.

В 76-ата минута Джовани подаде в коридор към Бабакар Дион, който изскочи зад гърба на защитата на “червените”. Крилото на Локомотив отправи много качествен удар в долния десен ъгъл на вратата, с което преодоля Генадий Ганев. Страничният съдия обаче вдигна своя флаг и попадението не бе зачетено, а след преразглеждането на ситуацията от ВАР решението на съдиите бе потвърдено.

В 91-ата минута Христо Иванов получи в наказателното поле на ЦСКА 1948 и опита изстрел, който бе блокиран. Последва корнер, от който “смърфовете” не успяха да се възползват по най-добрия начин.

Снимка: startphoto

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 44. Ангел Грънчов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 99. Радослав Кирилов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

Старши треньор: Атанас Рибарски

Локо: 81. Кристиан Томов, 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва. 15. Пиер Зебли, 19. Кристиан Мендоса, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Бариани, Димитър Илиев, Петър Андреев;

Старши треньор: Александър Томаш