Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 при визитата си на Черно море в среща от 26-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете” имаха възможности и резултатът можеше да бъде по-различен ако Димитър Илиев бе вкарал дузпата, която пловдивчани получиха в края на първата част при резултат 1:1.

След този двубой “черно-белите” загубиха една позиция, като “моряците” успяха да ги изпреварят и вече са 5-ти.

В 6-ата минута на двубой Васил Панайотов отправи изстрел към вратата на гостите, но той бе доста неточен.

В 17-ата минута Едгар Пачеко пробва страховит удар от около 20 метра от воле, но Динко Хоркаш успя да се намеси решително и да избие.

Само няколко секунди по-късно при нова атака на варненци, топката бе центрирана в наказателното поле, където Атанас Илиев отправи удар с глава, но право в ръцете на Хоркаш.

ГОЛ! В 31-ата минута Васил Панайотов открива резултата в полза на “моряците”!
По-добрата игра на домакините даде своя резултат. В една от поредните атаки на варненци топката бе пратена на левия фланг, където Едгар Пачеко овладя, след което центрира в наказателното поле. Там капитанът Васил Панайотов без да се замисля стреля с глава и матира Хоркаш за 1:0.

В 35-ата минута Томашевич оправи страхотен 30-метров пас към Ерик Сорга, извеждайки нападателя сам срещу Дюлгеров. Естонецът овладя и стреля, но стражът на домакините се справи и изби.

ГООООЛ! Джовани изравнява резултата в 36-ата минута!
Добра атака на пловдивчани завърши с пас на Матеус към Джовани, който останал очи в очи с Дюлгеров го преодоля технично – 1:1.

В последните минути на първата част Димитър Илиев бе фаулиран в наказателното поле и Георги Давидов отсъди дузпа за пловдивчани. Зад топката застана Илиев, но ударът му бе отразен от Иван Дюлгеров.

В 51-ата минута се откри нова страхотна възможност за “моряците”. След разбъркване в наказателното поле топката достигна до Атанас Илиев, който стреля мощно със силния си ляв крак, но Динко Хоркаш отново бе блестящ и изби в ъглов удар.

Попадение в 61-ата минута на Алекс Фернандес бе отменено, тъй като имаше нарушение секунда преди това срещу Ерик Сорга.

ГОЛ! В 72-ата минута Живко Атанасов дава за втори път преднина на своя тим!
След ъглов удар от страна на Алекс Ферннадес, Стефан Велев отклони топката с глава, а Живко Атанасов вкара на почти празна врата.

В следващите минути варненци отново създадоха голова ситуация, при която Хоркаш направи ново добро спасяване.

До края на мача не паднаха повече голове и варненци успяха да спечелят важния двубой.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 23. Едгар Пашеко, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо: 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 50. Йосип Томашевич, 13. Матеус, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга

Старши треньор: Александър Томаш