СНИМКИ И ВИДЕО: Черно море нанесе второ поредно поражение на Ботев, битката в дъното става ожесточена

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби визитата си на Черно море във Варна с 0:1 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадения в двубоя реализира Файсел Касми (18).

“Моряците” бяха много по-добрият отбор през първото полувреме и само гредата и добрата игра на Аргилашки запази пасива на гостите само един гол. През втората част “канарчетата” заиграха по-силно, а Атанас Илиев нацели напречния стълб на Георгиев.

След тази среща варненци запазиха шансовете си за Топ 6, като вече са само на точка зад ЦСКА 1948, но и с мач повече. Пловдивчани пък остават 10-ти с 24 точки, но са само с 3 пункта пред 13-ия Етър.

Още в 3-ата минута “моряците” можеха да открият резултата. След центриране от ъглов удар пред вратата на гостите, Касми пробва силен шут, който бе блокиран. Стефан Станчев обаче успя да стреля също, но Георги Аргилашки показа завиден успех и спаси.

В 10-ата минута варненци като по чудо не водеха в резултата. Жозе Гомеш получи топката на около 13-14 метра от вратата на Аргилашки. Играчът на домакините стреля, но топката се отби в страничния стълб, след което Кевин Янсон изчисти пред голлинията.

ГОЛ! Черно море открива резултата в 18-ата минута след попадение на Файсел Касми!
Родриго пробва силен удар по диагонала, но топката спря в тялото на Янсон, който получи удар в слабините и остана да лежи на тревата. Касми пое отбитата топка и след няколко залъгващи движения срещу бранителите на гостите успя да си нагласи топката на левия крак и с удар от границата на наказателното поле да отбележи.

В 25-ата минута “канарчетата” пропуснаха добра възможност. След центриране отдясно, Георги Георгиев увисна и не успя да играе с топката. Па Конате върна с глава към Атанас Илиев, който стреля, но бранител на Черно море бе на точното място и изби.

В 29-ата минута Кевин Янсон опита изстрел от фаул, но много неточно.

В 40-ата минута отново Файсел Касми стреля, но този път ударът му не намери целта.

До края на полувремето повече попадения не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Още в началните минути на втората част пловдивчани изпуснаха униален шанс да изравнят резултата. В 48-ата минута Славчо Шоколаров центрира на близката греда, където Атанас Илиев от два матра стреля с глава, но прати топката в десния страничен стълб на вратата пазена от Георги Георгиев.

В 66-ата минута Жозе Гомеш си освободи пространство за истрел и стреля, но топката профуча покрай целта.

В 77-ата минута Родриго стреля от сериозна дистанция, но Аргилашки внимаваше и изби в ъглов удар.

В 82-ата минута след центриране от ъглов удар Стефан Станчев стреля с глава, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

До края на срещата не паднаха повече голове и варненци се поздравиха с важна победа.

Снимка: Официален сайт на Черно море

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев (к), Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми, Васил Панайотов, Исмаил Иса, Пабло Гарсия, Родриго, Жозе Гомеш

Старши треньор: Илиян Илиев

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Марио Младеновски, Виктор Генев (к), Филип Филипов, Мите Цикарски, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Салиф Сисе, Атанас Илиев