СНИМКИ И ВИДЕО: Черно море победи и изпревари Ботев след успех в Коматево

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна загуба с 0:2 като домакин на Черно море в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” бяха надиграни от варненци и допуснаха второ поражение в Пловдив.

Головете за гостите от Варна реализираха Евгений Сердюк (35) и Пабло Гарсия (88). Така тимът на Илиян Илиев изпревари Ботев в класирането като и двата тима имат равен брой точки по 25, но варненци са с по-добра голова разлика.

В 8-ата минута на двубоя гостите организираха опасна атака. Василев напредна добре отдясно след което пусна пас към Андраде в наказателното поле, който стреля от дузпата, но много неточно.

В 15-ата минута Велислав Василев получи топка на около 25 метра от вратата на Аргилашки, след което стреля, но топката премина с много малко над напречния стълб на домакините.

В 22-ата минута Евгений Сердюк бе изведен зад гърба на защитата на жълто-черните, след което напредна и стреля, но върнал се защитник в жълто-черно блокира изстрелът му и топката излезе в ъглов удар.

Само две минути по-късно гостите като по чудо не откриха резултата. Грешка на Николай Минков в половината на “канарчетата” позволи на моряците да разгърнат бърза контраатака, която завърши с нов удар на Сердюк, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Аргилашки.

В 26-ата минута Неделев изведе Бароан в наказателното поле на варненци, който пусна пас назад към Рабей. Халфът на Ботев стреля, но Дюлгеров изби топката в ъглов удар, макар тя да не попадаше в очертанията на вратата му.

ГОЛ! Евгений Сердюк открива резултата в 35-ата минута!
Вместо домакините да поведат в резултата, това сториха гостите. Много добро разиграване с по едно докосване изведе Кевин Янсон на чиста голова позиция. Той обаче не нанесе добър удар и стреля в обсега на Дюлгеров. Гостите организираха светкавична контраатака, при която Сердюк надбяга бранител в жълто-черно, а след това с хубав изстрел не остави шанс на Аргилашки.

В 44-ата минута Станислав Тодоров отсъди дузпа за варненци за нарушение на Виктор Генев, но след преразглеждане с ВАР, бе отсъден фаул.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

Само минута след подновяването на играта гостите от Черно море можеха да поведат с два гола. След центриране от ъглов удар Даниел Димов се извиси и стреля много опасно с глава, като топката бе пратена към долния ляв ъгъл, но Аргилашки с брилянтна намеса предотврати сигурен гол.

В следващите минути не се стигна до интересни положения като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 84-ата минута Панайотов се озова на страхотна позиция и стреля, но блестящ Аргилашки отново парира.

ГОЛ! Пабло Гарсия удвоява резултата с гол в 88-ата минута!

До края на срещата не паднаха повече голове и Черно море се поздрави със заслужен успех.

Снимка: Официален сайт на Ботев

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон

Старши треньор: Азрудин Валентич

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Евгений Сердюк, Велислав Василев

Старши треньор: Илиян Илиев