Отборите на Черно море и Локомотив (Пловдив) не се победиха, завършвайки 0:0 в двубой от първия кръг на пролетния дял на efbet Лига. Двата тима не изиграха от най-силните си мачове и положенията за гол пред двете врати почти липсваха.

Всичко по интересно се случи през първата част, като най-чистото положение за домакините се откри пред Исмаил Иса, но нападателят пропусна да се разпише с глава. “Смърфовете” пък пропиляха най-добрия си шанс чрез Лукас Салинас, който останал очи в очи с Иван Дюлгеров стреля право в него.

След този двубой варненци остават на 7-ма позиция с 22 точки, докато “смърфовете” поне временно запазват втората си позиция с 34 точки.

В началните минути на срещата играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

В 11-ата минута Родриго преодоля без проблем Момчил Цветанов по десния фланг, след което центрира към Исмаил Иса в наказателното поле. Нападателят на “моряците” стреля с глава от добра позиция, но топката премина покрай вратата.

Минута по-късно “черно-белите” отговориха с много хубава контраатака. Лукас Салинас получи извеждащ пас зад гърба на защитата на домакините, но вместо да потърси съотборника си Карагарен, който бе на чиста позиция, халфът реши да стреля. Ударът му бе слаб и не бе никакъв проблем за Иван Дюлгеров да улови.

В 17-ата минута “смърфовете” осъществиха нова контраатака, при която Карагарен пусна извеждащ пас към Кристиан Илич. Дюлгеров излезе да пресече паса, но топката стигна до краката на Момчил Цветанов. Халф-бекът пробва да реализира почти от центъра на терена, но топката излезе в аут.

В 34-ата минута хубава атака на “смърфовете” бе подхваната от Димитър Илиев, който пусна към Салинас. Кариоката изведе Карагарен по десния фланг, но центрирането му рикошира в тялото на Панов и топката отиде право във вратаря Дюлгеров.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Доста мудно начало на втората част и за двата тима.

В 69-ата минута резервата Кайсми свърши добра работа по десния фланг, но центрирането му излизе в аут.

В 78-ата минута хубава атака на “моряците” завърши с изстрел на Илиан Илиев, но в страни от целта.

В 90-ата минута Момчил Цветанов получи много хубав пас на границата на наказателното поле, но се засуети и топката му бе отнета.

До края на срещата нямаше повече интересни ситуации и двата отбора поделиха точките.

Снимка: lap.bg

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов (к), Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго, Стефан Велев, Илиан Илиев, Пабло Гарсия, Родриго Да Силва, Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к)