Ботев ПловдивТопФутбол

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 3:1 Пирин (Благоевград) в двубой от четиринадесетия кръг на Първа лига. “Канарчетата” бяха по-добрият отбор и можеше да спечелят и по-убедително.

Головете за “жълто-черните” реализираха Па Конате (20), Елвис Ману (33) и Емануел Току (63), докато за гостите се разписа Андрей Йорданов (69).

След тази среща пловдивчани се изкачиха на 10-ата позиция с актив от 13 точки, докато Пирин е предпоследен с 8 пункта.

В шестата минута дойде първия изстрел в мача. Елвис Ману пусна пас към Димитър Тонев, като очакваше двойно подаване, но вместо това младокът пусна назад към Джеймс Ето’о, който шутира, но след рикошет топката попадна в ръцете на Янко Георгиев.

Няколко секунди след това гостите отговориха с удар на Преслав Йорданов, но без проблем за Ханкич.

В 10-ата минута Току стреля от пряк свободен удар, но Янко Георгиев изби в ъглов удар.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 14-ата минута Елвис Ману получи дълга топка, след което успя да надбяга Николай Бодуров, но изстрелът му бе неточен.

ГОООЛ! В 20-ата минута на двубоя Па Конате открива резултата!
Мохамед Брахими се възползва от грешка в защитата на гостите, навлезе в наказателното поле, след което центрира към Па Конате, който много елегантно с пета матира Янко Георгиев – 1:0.

В 28-ата минута страхотен идивидуален пробив на Чебраилс Макрецкис го постави в добра ситуация, при която той отправи страхотен снаряд, но Ханкич със сетни сили успя да избие.

tribunasofia

В 32-ата минута Па Конате получи хубаво подаване по левия фланг, след което извади топката на дузпата за Току, но мощният удар на халфа профуча покрай целта.

ГОООЛ! Елвис Ману бележи втори гол във вратата на Пирин в 33-ата минута!
Нападателят на пловдивчани получи много добър извеждащ пас от Джеймс Ето’о и останал очи в очи с Георгиев не сгреши за 2:0.

В следващите минути гостите се опитаха да изнесат топката в предни позиции, но до интересни ситуации пред Ханкич не се стигна.

В 44-ата минута Брахими отново проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Току стреля, но неточно.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

Още в началните минути на втората част “канарчетата” изпуснаха да решат всичко в двубоя. Първо Елвис Ману пропусна сам срещу Георгиев, а след това същото стори и Емануел Току.

bet365
Само няколко секунди след това Ману отново бе изведен на стрелкова позиция, измъкна се от опеката на бранител в зелено, но техничният му удар бе спасен от Янко Георгиев.

В 59-ата минута Чебраилс Макрецкис се измъкна и нахлу в наказателното поле, след което отправи много силен изстрел, който профуча над вратата на Ханкич.

ГООООЛ! В 63-ата минута Емануел Току прави резултата класически!
Пловдивчани развиха много добра контраатака, при която Димитър Тонев пусна пас към Елвис Ману, който пък намери Току, елиминирайки Георгиев, а за халфа на “канарите” не остана нищо друго освен да прати топката в опразнената врата – 3:0.

В 66-ата минута удар на Радослав Цонев от пряк свободен удар, бе спасен по много добър начин от Хидайет Ханкич.

ГОЛ! В 69-ата минута Андрей Йорданов връща един гол за гостите!
Гостите от Благоевград успяха да върнат едно попадение, след като влезлият като смяна Йорданов получи добра топка в наказателното поле и с много хубав удар с глава матира Ханкич – 3:1.

В следващите минути гостите опитаха да наложат по сериозен натиск, но не успяха да застрашат особенно вратата на пловдивчани.

До края на срещата не паднаха повече голове и пловдивчани се поздравиха със заслужени три точки.

Снимка: startphoto.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец