СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев излъга Берое в дербито на Тракия и записа първи успех за 2023 година

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с минималното 1:0 тима на Берое в дербито на Тракия от 21-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Па Конате, който се разписа в 30-ата минута.

Това бе първи успех за пловдивчани през 2023 година и първи за старши треньора Бруно Балтазар начело на “жълто-черните”.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни ситуации не се стигна.

В 7-ата минута Дилан Мертенс опита удар от границата на наказателното поле, но далеч от целта.

Само минута по-късно Уме Емануел се озова сам срещу Иван Караджов, но ударът му премина в страни от вратата.

В 12-ата минута Антоан Бароан се освободи и стреля с левия крак, но в страни от целта.

120 секунди по-късно Бароан се озова на страхотна позиция в наказателното поле, след лошо изчистване на бранител в зелено, но ударът му с десния крак от близка дистанция попадна право в обсега на Караджов.

В 26-ата минута Тодор Неделев направи страхотен диагонален пас към Николай Минков на десния фланг, който преодоля бранител на “заралии” след което стреля силно, но над напречния стълб на Иван Караджов.

В 29-ата минута Винни Трибулет направи невероятен пропуск, след като получи топка на два метра от вратата на Ханкич, но ударът му бе насочен право в обсега на стража на пловдивчани.

ГООООЛ! Па Конате открива резултата в 30-ата минута на двубоя!
Конате получи топка в наказателното поле, след което елиминира защитник на Берое и с хубав изстрел препрарира Караджов – 1:0.

В 43-ата минута отново защитник на гостите не прецени добре една топка в собствената си половина, от което се възползва Бароан, който напредна и стреля, но покрай страничната греда.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за “канарчетата”.

В 56-ата минута бившият играч на Ботев Серкан Юсеин стреля от дистанция, но право в ръцете на Ханкич.

В 65-ата минута добра комбинация в атаката на гостите, доведе до удар на Серкан, но той бе неточен.

В 71-ата минута гол на Уме Емануел бе отменен заради засада.

В 83-ата минута груба грешка в защитата на “заралии” даде възможност на Мартин Секулич да излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Караджов.

В 86-ата минута Траоре пусна хубав пас към Неделев, но изстрелът на звездата на пловдивчани мина в страни от целта.

До края на срещата не паднаха повече попадения и “канарчетата” измъкнаха ценни три точки и първа победа за 2023 година.

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точувку Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец;