Отборът на Ботев (Пловдив) загуби домакинството си на Локомотив (София) с 0:2 в среща от втория кръг на Плейофите за седмото място. Това бе трети пореден загубен двубой за “канарите” след откриването на Колежа, като и в трите случая те не успяха да вкарат попадение.

Головете за столичани отбелязаха Карлос Франса (44) и Станислав Костов (74).

В 5-ата минута “канарите” организираха първата си по-сериозна атака. Па Конате получи пас по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, като след изчистване топката попадна в Бароан, чийто удар бе блокиран. При добавката Красиан Колев стреля неточно.

В 7-ата минута Алан Диаз вкара топката в мрежата на Аргилашки след пас на Антонио Вутов. След намесата на ВАР попадението бе отменено заради нарушение срещу стража на “жълто-черните”.

В 11-ата минута Красиан Колев стреля страхотно от пряк свободен удар, но нацели напречния стълб на Гайе.

Минута по-късно Секулич бе изведен отляво на атака на “канарите” след което центрира към непокрития Бароан, който от много удобна позиция стреля трагично.

В 22-ата минута Антонио Парера стреля от дистанция, но Гайе улови.

В 31-ата минута Красиан Колев отново стреля от фаул, но над целта.

ГОЛ! Карлос Франса открива резултата в 44-ата минута!

Антонио Вутов подаде към Карлос Франса, който овладя и преодоля страхотно Виктор Генев, а нападателят премина покрай Аргилашки, за да отбележи на опразнената врата и да открие резултата.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 56-ата минута Антоан Бароан бе добре изведен в наказателното поле и отправи удар по диагонала, но Бабукар Гайе са намеси и изби в корнер.

Само 120 секунди след това Мартин Секулич овладя топка в противниковото наказателно поле и опита техничен удар, но Гайе спаси атрактивно с една ръка.

В 64-ата минута страхотна комбинация между Парера и Колев завърши с удар на последния, но топката отново срещна напречния стълб на Гайе.

ГОЛ! В 74-ата минута Станислав Костов удвоява аванса на гостите!

Самюел Супрайен не успя да пресече добре подаване в наказателното поле и Станислав Костов връхлетя върху топката, като шутира, но централният защитник блокира първоначалния опит. При добавката обаче нападателят не сбърка и вкара топата във вратата на Ботев.

В 76-ата минута влезлият като резерва Рой Херман проби в наказателното поле на столичани и стреля, но отново Гайе се оказа последна преграда пред гола.

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Ван Хертъм;