Ботев ПловдивЛудогорецТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: 12 000 не помогнаха на Ботев срещу Лудогорец, “канарите” с второ поражение на “Колежа”

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Лудогорец в среща от последния 30-ти кръг на редовния сезон в Първа лига. Попаденията за “орлите” отбелязаха Кайо Видал (27) и Игор Тиаго (44).

Въпреки огромната подкрепа на над 12 хиляди на “Колежа” жълто-черните записаха второ поредно поражение на новото си съоръжение.

В началните минути на двубоя играта бе спряна заради множество запалени факли от страна на привържениците на Ботев.

В 15-ата минута Дилан Мертенс получи много добра топка в центъра на терена след което напредна и стреля. Топката се отби в бранител на гостите и попадна право в ръцете на Падт.

В 19-ата минута Пипа получи пас от Спас Делев и стреля мигновено от движение, но покрай целта.

В 22-ата минута Кирил Десподов изпълни късо пряк свободен удар, като Спас Делев получи напредна и стреля, но над целта.

ГОЛ! В 27-ата минута Кайо Видал открива резултата в полза на Лудогорец!
След центриране на Кирил Десподов в наказателното поле, топката достигна до Кайо Видал, който без да се бави стреля от движение, матирайки Ханкич за 0:1

В 29-ата минута Николай Минков стреля опасно с левия крак, но над целта.

ГОЛ! Игор Тиаго удвоява аванса на разградчани в 44-ата минута!
Клод Гонсалвеш центрира прекрасно в наказателното поле, където Игор Тиаго надскочи Супрайен и прати топката за втори път в мрежата на Хидайет Ханкич.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за гостите.

В 48-ата минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу Ханкич. Звездата на “орлите” премина покрай стража на жълто-черните, но се скъси ъгъла и въпреки, че стреля по-много добър начин топката излезе в аут.

Минута по-късно “канарите” създадоха много добра атака, при която с топка в крака се озова Красиан Колев, който стреля с десния крак, но покрай левия страничен стълб на Падт.

В 60-ата минута след центриране от ъглов удар Роберто Пунчец стреля, но топката се удари в гредата след което срещна Падт и бранител на гостите изчисти.

Само две минути по-късно нова добра атака на канарите доведе до центриране в наказателното поле, където Самюел Акере стреля, но отново стражът на орлите се намеси решаващо.

В 72-ата минута изключително бърза контраатака можеше да доведе до трети гол за разградчани. Игор Тиаго пое топка в собственото си поле, след което проби напред и изведе Десподов. Нападателят на орлите финтира бранител в жълто-черно и стреля, но с малко над целта.

В 77-ата минута нова смъртоностна контраатака на орлите завърши с пас на Кайо Видал към Тиаго, който на няколко метра от вратата направи по трудното и не я уцели.

До края на срещата “канарите” се опитаха да вкарат почетно попадение, но това така и не се случи.

Снимка: Официален сайт на Ботев

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Калдерон, 44. Роберто Пунчец