Ботев ПловдивЛевски СофияТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Николай Михайлов и Левски нанесоха ново поражение на Ботев, 17-годишен наказа “канарчетата”

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Левски в среща от втория кръг на плейофите за Лигата на Конференциите. Единственото попадение в двубоя реализира 17-годишният Марин Петков (21).

Страхотен мач за столичани изигра стражът Николай Михайлов, който направи редица спасявания, които запазиха крехкия аванс на гостите.

След този мач “канарчетата” продължават да бъдат на последно място в Група “А”, докато “сините” запазиха макар и малките си шансове да атакуват 7-то място, на което се намира Черно море.

В 6-ата минута Емануел Току проби по много добър начин по десния фланг, след което стреля в близкия ъгъл на Николай Михайлов, но стражът на “сините” улови.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 8-ата минута Мартин Райнов пробва изстрел от много далечна дистанция, но топката премина над вратата на Георги Аргилашки.

В 12-ата минута Маркиньос можеше да открие резултата. Атанас Илиев свали с глава към Току, който пусна незабавно към Маркиньос. Бразилецът стреля много технично от движение, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Михайлов.

ГОЛ! Левски открива резултата в 21-ата минута чрез Марин Петков!
Гостите от София разиграха великолепно топката, а Мартин Петков изведе Марин Петков, който с лекота матира Аргилашки – 1:0 за Левски.

tribunasofia

В 24-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Николай Михайлов внимаваше и изби в ъглов удар.

В 26-ата минута Мишел Еспиноса стреля с глава, но право в ръцете на Михайлов.

В 29-ата минута голмайсторът за “сините” Марин Петков пробва удар от дистанция, но покрай целта.

В 34-ата минута се откри нова добра възможност за “канарчетата”. Маркиньос пусна към Току, който пропусна за Шоколаров. Полузащитникът на пловдивчани реши да заложи на точността, но Михайлов отново отрази.

До края на полувремето не паднаха повече попадение и “сините” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Още в началото на втората част пловдивчани можеха да възстановят равенството. В 49-ата минута Емануел Току получи топка малко пред наказателното поле от Маркиньос, след което стреля по фантастичен начин, но Михайлов отклони топката в напречната греда, с което спаси тима си от сигурен гол.

В 55-ата минута Здравко Димитров стреля, но над напречния стълб на Аргилашки.

bet365
В 59-ата минута Марин Петков стреля от въздуха, но в страни от целта.

В 74-ата минута се откри нова добра възможност за “жълто-черните”. Атанас Илиев бе намерен след центриране, а Чернев с глава подаде за Илиев. Той отправи удар отблизо, но стражът на Левски реагира и изби топката.

В 87-ата минута Реда Рабей бе видян перфектно от Сисе. Той отправи силен удар по правата, но топката прелетя встрани от вратата, пазена от Михайлов.

В 90-ата минута вездесъщият днес Николай Михайлов отново спаси “сините” от гол. Маркиньос овладя топката с гърди и отправи силен удар, но стражът на Левски се прояви добре и боксира в корнер.

До края на мача не паднаха повече попадения и Левски изтръгна победата.

Снимка: Sportal.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев (к), Маркиньос, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Емануел Току, Реда Рабей, Атанас Чернев