Ботев ПловдивЛевски СофияТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: След 105 минути огнено шоу Ботев загуби от Левски пред 18 000 в откриването на “Колежа”

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Левски в така дългоочакваното откриване на стадион “Христо Ботев”. Пред над 18 000 души на “Колежа” пловдивчани дадоха всичко от себе си, но голям пропуск на Антоан Бароан преди гола на столичани прекърши амбициите на играчите на Бруно Балтазар.

Голът за “сините” отбеляза Рикардиньо в 65-ата минута след груба грешка на Роберто Пунчец, който сбърка елементарно подаване.

В 5-ата минута Ивелин Попов получи топка пред наказателното поле, след което стреля силно, но над целта.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 12-ата минута Филип Кръстев се освободи добре и стреля, но покрай десния стълб на Ханкич.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни положения пред някоя от двете врати не се стигна.

tribunasofia

В 36-ата минута хубава комбинация между Уелтън и Кръстев завърши с удар на крилото, но в страни от целта.

В 39-ата минута Дилан Мертенс пусна пас към непокрити Джеймс Ето’о, който стреля мощно, но много неточно.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 64-ата минута Антоан Бароан направи нечуван пропуск. Минков бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле, след което пусна успореден пас към голлинията. Топката стигна до Бароан, който на празна врата пропусна да отбележи, засичайки топката извън полето и към Пламен Андреев.

bet365
ГОЛ! Само минута по-късно Рикардиньо дава преднина на Левски!
Левски откри резултата след голяма глупост при отиграването на Роберто Пунчец. Той опита да върне към вратата, но опитът му бе доста нелеп, след което топката се озова в Рикардиньо, който в опразнената врата откри резултата – 1:0.

В 69-ата минута се откри нов добър шанс за гостите. Уелтън бе изведен на добра позиция, но ударът му бе блокиран. При добавката Кръстев стреля неточно.

В 77-ата минута Николай Минков получи топката и стреля силно извън наказателното поле. Пламен Андреев изпусна топката, но при добавката Бароан не успя да направи нищо съществено.

В 88-ата Траоре успя да отправи добър удар към вратата на Левски, макар да можеше и да подаде вдясно за Минков, а ударът на тъмнокожия футболист отиде аут.

В първите от 15-минутното продължение пловдивчани наложиха натиск, но до чисто голово положение така и не се стигна.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

До края на срещата “канарчетата” се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но това така и не им се отдаде и Левски записа победа при откриването на “Колежа”.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Дилан Мартенс, Джеймс Етоо, Николай Минков, Самюел Супрайен, Абдулайе Траоре, Джаспър Ван Хертън, Амаду Думбоуя, Уме Емануел, Роберто Пунчец