Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Слаб Ботев загуби от Арда в дебюта на Валентич

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Арда в първия двубой от пролетния дял на efbet Лига. “Канарчетата” изиграха слабо първо полувреме и малко по-добро второ и напълно закономерно загубиха срещата.

В герой за кърджалийци се превърна Едимар Жуниор, който реализира и двете попадения съответно в 12-ата и 53-ата минути.

Това бе и официален дебют за наставника на “жълто-черните” Азрудин Валентич, който със сигурност няма да бъде доволен от първия си двубой начело на тима.

След тази среща Арда се намира на 4-ата позиция с 32 точки, докато Ботев остава 12-ти с актив от едва 14 точки.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В началните минути на срещата играта бе спокойна и до интересни ситуации не се стигна.

В 10-ата минута на мача Реда Рабей напредна много добре през центъра на терена, след което стреля, но топката премина в страни от целта.

ГОЛ! В 12-ата минута гостите от Кърджали откриха резултата. След подаване на Спас Делев, Едимар Жуниор реализира неспасяемо във вратата на Аргилашки.

В 26-ата минута Спас Делев получи хубав пас в половината на домакините и с много добър пробив си освободи място за изстрел. Георги Аргилашки обаче с великолепна намеса отрази удара.

tribunasofia

В 29-ата минута Шоколаров опита късмета си от пряк свободен удар, но малко в страни от целта.

В 35-ата минута Мартинов среля от далечна дистанция, но неточно.

В самия край на първата част кърджалийци можеха да удвоят преднината си. Първо Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но Аргилашки плонжира и изби. Топката обаче попадна в Деян Лозев, който с истински снаряд едва не счупи напречния стълб.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и гостите се прибраха на почивка с гол аванс.

Начало на второто полувреме!

В 48-ата минута Славчо Шоколаров стреля от около 25 метра, но Караджов изби в ъглов удар.

ГОЛ! Арда нанася втори удар по Ботев, след нов гол на Едимар Жуниор в 53-ата минута. Футболистът на кърджалийци се възползва от грешка на Шоколаров и от границата на наказателното поле матира Аргилашки.

В 67-ата минута Кевин Янсон стреля страхотно от пряк свободен удар, но топката срещна напречния стълб на Иван Караджов.

В 74-ата минута Атанас Илиев получи добра топка, овладя си я и я нагласи на удобния си ляв крак, след което стреля, но Караджов спаси.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 79-ата минута Спас Делев се озова очи в очи с Георги Аргилашки след нова груба грешка в защитата на пловдивчани, но заършващия му удар бе слаб и стражът улови.

До края на срещата пловдивчани се опитаха поне да намалят изоставането си, но това не се случи и Арда се поздрави с успех.

Ботев – Арда 0:2
0:1 Едимар Жуниор (12)
0:2 Едимар Жуниор (53)

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Георги Аргилашки, Станислав Работов, Виктор Генев (к), Кевин Янсон, Филип Филипов, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Па Конате, Емануел Току, Мите Цикарски, Атанас Илиев

Старши треньор: Азрудин Валентич

Арда: Иван Караджов, Милен Стоев, Милен Желев, Спас Делев, Александър Георгиев, Никола Таравел, Иван Коконов, Деян Лозев, Емил Мартинов, Рибейро Жуниор, Пламен Крумов (к)

Старши треньор: Николай Киров

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно