Отборът на Ботев (Пловдив) допусна втора поредна загуба в Първа лига, след като загуби визитата си на Ботев (Враца) с 2:3 на стадион “Христо Ботев”. “Канарчерата” изиграха ужасяващо първо полувреме, в което допуснаха два гола и въпреки, че след почивката новата звезда на отбора Мартин Секулич вкара 2 гола това не помогна на пловдивчани за спечелването на някакви точки.

Головете за врачани реализираха Браян Переа (35,38) и Мирослав Маринов (84), докато за “жълто-черните” на два пъти точен бе Мартин Секулич (49,54).

Така възпитаниците на Азрудин Валентич стартираха новия сезон кошмарно с две поредни загуби и 0 точки в актива си.

Двубоят стартира лежерно, като в началните минути не се стигна до нищо интересно.

В 6-ата минута Браян Переа стреля от далечна дистанция, но топката премина в страни от вратата на Ханкич.

В 16-ата минута Па Конате центрира към Антоан Бароан в наказателното поле, който отигра атрактивно със странична ножица, но топката премина в страни от целта. В ситуацията бе маркирана и засада.

В 26-ата минута Жан Пиер Да Силва получи топка малко пред наказателното поле, след което отправи топовен изстрел, но Ханкич отрази.

В 34-та минута Венци Христов намери на страхотна позиция Чавдар Ивайлов, но №17 на врачани от броени метри прати топката над вратата на “канарчетата”.

ГОЛ! Ботев Враца открива резултата в 35-ата минута чрез Браян Переа!
Голяма грешка в защитата на Ботев доведе до гол във вратата на пловдивчани. Генев загуби топката в своята половина, след което тя се озова в Силва. Той намери непокрития Переа, който се разписа за 1:0.

ГОЛ! Браян Переа удвоява аванса на врачани с втори гол във вратата на Ханкич!
Само 120 секунди по-късно Переа наказа отново пловдивския тим. Колумбиецът се възползва от отлично центриране от корнер и с глава разстреля Ханкич отблизо – 2:0.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

ГООООЛ! Мартин Секулич намалява резултата в 49-ата минута с дебютното си попадение!
Хърватинът овладя по страхотен начин пас от дълбочина и въпреки че се засуети и заби топката в земята при завършващия удар, успя да отбележи.

ГООООЛ! Мартин Секулич вкарва втория си гол в двубоя и изравнява резултата в 54-ата минута!
Бароан получи топка в наказателното поле, след което пусна пас към Секулич, който овладя и с уникален удар с пета реализира второто си попадение в двубоя.

В следващите минути врачани имаха на три пъти претенции за дузпа, но и в трите случая такава не бе отсъдена, което навлече гнева на домакинската публика.

ГОЛ! В 84-ата минута Мирослав Маринов отново изведе домакините напред!
Резервата на врачани Мирослав Маринов направи страхотна комбинация с автора на първите два гола Браян Переа и с изстрел по диагонала даде преднина на своя тим.

До края на мача “канарите” така и не успяха да затруднят противника си, а Па Конате бе изгонен в последните секунди на двубоя.

Снимка: Sportal.bg

Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор: Росен Кирилов

Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 24. Джаспър Ван Хертъм, 44. Роберто Пунчец, 4. Виктор Генев, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето‘о, 6. Дилан Мартенс, 3. Па Конате, 23. Димитър Тонев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан