Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев бързо забрави дербито на Пловдив и нокаутира лидера в Първа лига

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 в среща от 10-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” записаха едва втория си успех от началото на сезона, но днес не оставиха съмнение, че заслужават трите точки.

И двата гола за успеха на пловдивчани реализира Антоан Бароан (45+2,48). Нападателят на “канарчетата” изпусна още няколко 100% положения, които можеше да реалзиира и да направи успеха на своя тим още по изразителен.

След тази победа Ботев заема 14-ата позиция с актив от 7 точки, докато ЦСКА 1948 остава временен лидер с актив от 20 пункта.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В началните минути на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 7-ата минута изключително рисково връщане на защитник на “канарчетата” към Ханкич едва не доведе до автогол, като вратарят със сетни сили успя да изчисти топката пред голлинията.

В 17-ата минута на двубоя след центриране от ъглов удар в наказателното поле на гостите, топката бе избита и попадна в краката на Рой Херман, който си я нагласи на левия крак и стреля, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар.

В 21-ата минута домакините в “жълто-черно” сътвориха огромен пропуск. След ново центриране в наказателното поле топката отново стигна до Херман, който отправи изстрел. Топката премина през куп от играчи и стигна до непокрития на няколко метра от вратата Бароан, който вместо да реализира на полу празна врата, някак си засече кълбото извън очертанията.

В 26-ата минута след центриране от ъглов удар на Умарбаев топката достигна до Бастунов, който необезпокояван стреля от няколко метра, но високо над целта.

В следващите минути главно единоборствата преобладаваха, като нарушенията също зачестиха.

Малко по-късно напрежението по трибуните и резервните скамейки на двата отбора ескалира, като човек от “жълто-черния” щаб бе изгонен.

В 45-ата минута хубава атака на “канарите” завърши с центриране на Виктор Генев към Бароан, който на опразнена врата стреля изключително неточно, но топката попадна в играч на домакините, който бе фаулиран и съдията посочи бялата точка.

ГООООЛ! Във втората минута от добавеното време Антоан Бароан открива резултата!
Нападателят на “жълто-черните” застана зад топката и хладнокръвно прати Наумов в грешния ъгъл – 1:0.

bet365
До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГОООЛ! Антоан Бароан бележи втори гол във вратата на Наумов в 48-ата минута!
Елвис Ману бе изведен по прекрасен начин зад гърба на защитата на “армейците”. Бароан бягаше рамо до рамо с Ману, като останали очи в очи с Наумов двамата комбинираха и Бароан реализира втория си гол в срещата.

В 55-ата минута след центриране от ъглов удар Ивайло Чочев стреля с глава, но без проблем за Ханкич.

В 59-ата минута Ханкич спаси отбора си от сигурен гол. След центриране от ъглов удар Елитон стреля с глава, а стражът на “канарите” боксира, след което при добавката на Топузов от въздуха Ханкич отново отрази по прекрасен начин.

Няколко секунди по-късно опасността се пренесе в наказателното поле на гостите, когато при пас на Ману Бароан стреля, но над целта.

В 61-ата минута Антоан Бароан открадна топка от Елитон пред наказателното поле на Наумов и останал очи в очи със стража на госите стреля право в него.

В 64-ата минута Алекс Колев обстрелва вратата на Ханкич, но отново извън целта.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

60 секунди по-късно Елвис Ману бе изведен сам срещу Наумов, но изстрелът му бе спасен от стража на “червените”.

В 66-ата минута след центриране на Джонатан Колев стреля с глава, но отново Ханкич с блестяща намеса изби в ъглов удар.

В 69-ата минута Джеймс Ето’о отправи истински снаряд от над 25 метра, но Наумов беше на място и отрази. При добавката Брахими стреля право в ръцете на стража на гостите.

В 78-ата минута Мертенс прати топката в мрежата на Наумов, но още преди това имаше засада към Елвис Ману, който асистира на халфа. Правилно голът бе отменен.

В 81-ата минута Денислав Александров качи топката на главата на Алекс Колев, който отправи силен удар, но отново вездесъщият в днешния двубой Ханкич улови.

В 88-ата минута Димитър Тонев опита изстрел от далечна дистанция, но много неуспешно.

До края на срещата повече голове не паднаха и “жълто-черните” се поздравиха с втори успех от началото на кампанията.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Антоан Бароан, Самюел Супрайен, Джеймс Етоо, Реда Рабей, Елвис Ману, Риберто Пунчец