Ботев (Пловдив) изигра много солиден двубой и победи с 2:1 Черно море при визитата си на “Тича” във Варна. Красиан Колев (7) откри резултата с дебютния си гол, а Мазир Сула (19) изравни. Победата донесе Уме Емануел (51), за който това също бе дебютно попадение.

Трябва да се отбележи, че гостите имаха огромна доза късмет, като се има предвид, че варненци изпуснаха изключително много положения, особено през втората част. Хидайет Ханкич също направи решаващи намеси, за да запази трите точки за своя тим.

В 3-ата минута на двубоя Александър Василев отправи много добър пас към Атанас Илиев, който овладя на гърди и изтребя фантастичен удар с левия крак, но Ханкич се намеси и изби. При ситуацията обаче бе маркирана засада.

ГООООЛ! Красиан Колев открива резултата в 7-ата минута!
Грешка в защитата на варненци позволи на пловдивчани да направят смъртносна контраатака, при която Бароан изведе Красиан Колев, който матира Дюлгеров за 0:1. Това бе и дебютен гол за едно от новите попълнения на пловдивчани.

В 13-ата минута Красиан Колев получи нов пас, след което стреля, но този път Дюлгеров улови без никакъв проблем.

ГОЛ! В 19-ата минута Мазир Сула изравни резултата!
Панайотов бе изведен отдясно, пробва удар към вратата, но топката рикошира в Генев, след което попадна в Сула. Футболистът на Черно море стреля бе забавяне, оставяйки безпомощен вратаря на гостите.

В 22-ата минута Василев стреля от дистанция, но право в ръцете на Ханкич.

В 29-ата минута Алекса Фернандес отправи удар към вратата на Хидайет Ханкич, но право в неговите ръце.

В 35-ата минута голмайсторът на “моряците” Мазир Сула проби страхотно в наказателното поле и стреля, но Ханкич парира. При ситуацията отново странилият съдия маркира засада.

В 39-ата минута след разиграване от ъгловия удар Виктор Генев стреля към вратата, но за негов лош късмет, топката се отби в десния страничен стълб.

В последните секунди на първото полувреме пловдивчани като по чудо не поведоха отново. След центриране от фал Иван Дюлгеров не се разбра с Атанас Илиев, който бе пред него и топката попадна в Бароан на далечната греда, който от няколко метра не уцели празната врата.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

ГООООЛ! В 51-ата минута Уме Емануел дава нов аванс на пловдивчани!
Младият играч на “канарчетата” преодоля защитник в “зелено-бяло”, след което с много лек удар успя да преодолее неубедителния Иван Дюлегеров, за да даде нов аванс на своя тим – 1:2. Това бе втори дебютен гол днес, след като и Красиан Колев се разписа за първи път с “жълто-черната фланелка.

В 66-ата минута Сула центрира към Атанас Илиев в наказателното поле, но ударът с глава на нападател бе спасен от Ханкич.

В 72-ата минута Ел-Хатиб отсъди дузпа за варненци, след удар ръката на Генев. След като преразгледа ситуацията обаче, главният рефер промени мнението си и отсъди ъглов удар.

В 75-ата минута мощен изстрел на Алекс Фернандес бе спасен от Ханкич.

В 88-ата минута Ханкич отново се намеси блестящо и запази преднината на пловдивчани.

В продължението на двубоя Джеймс Ето’о уцели напречния стълб на Дюлгеров, след силен изстрел от границата на наказателното поле.

В последните секунди на двубоя Живко Атанасов стреля от 1 метър, но в тялото на Ханкич, а след това бранителите на гостите чистят топката. Малко след това след нов карамбол и Атанас Илиев се размина с гол, след като не уцели празната врата от няколко метра.

Така Ботев взе трите точки и успя да издържи на натиска на Черно море.

Снимка: gong.bg

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев;

Старши треньор: Илиян Илиев

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел;

Старши треньор: Бруно Балтазар