Ботев ПловдивТоп

Отборът на Ботев (Пловдив) се справи без никакви проблеми с третодовизионния тим на Черноморец (Балчик), побеждавайки го с 3:0 като гост. Пловдивчани бяха много по-добрият отбор като този резултат бе най-малкото с което тима на Черноморец се измъкна.

Головете за “канарите” отбелязаха Елвис Ману (2,23) и Дилан Мертенс (68).

След този успех пловдивчани си гарантираха класиране за 1/8 финалите, където ще се изправят срещу столичния Славия.

ГОООЛ! Още във втората минута Елвис Ману открива резултата!
Нападателят на пловдивчани бе изведен от Па Конате на стрелкова позиция сам срещу Иван Иванов и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 10-ата минута Точукву Ннади пусна пас към Бароан, който стреля с левия крак, но покрай целта.

В 19-ата минута Точукву Ннади стреля от границата на наказателното поле, но изключително неточно.

ГООООЛ! Елвис Ману бележи втори гол във вратата на Черноморец в 23-ата минута!
Добра бърза атака на пловдивчани завърши с хубав пас на Антоан Бароан към Елвис Ману, който с глава простреля Иванов за втори път – 2:0

Малко по-късно Конате можеше да направи 3:0, след като бе намерен от Току на стрелкова позиция, но ударът му по земя бе париран от Иван Иванов.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за гостите.

В 54-ата минута Мохамед Нбаче стреля от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от вратата на Ханкич.

ГОООЛ! В 68-ата Дилан Мертенс заби трети гол във вратата на Черноморец!
Точно в средата на второто полувреме Мертенс пое добре топката на дъгата и със страхотен удар я прати по много красив начин във вратата на Черноморец за 0:3.

В 79-ата минута Антоан Бароан също бе близо да запише името си сред голмайсторите, но ударът му бе отразен атрактивно от Иван Иванов.

До края на срещата не паднаха повече голове и Ботев се класира на осминафинал.

Снимка: Dsport.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Черноморец: Иван Иванов, Йордан Радев, Даниел Георгиев, Кристиян Бешев, Вилиян Денчев, Радослав Златев, Джорджио Димитров, Мохамед На Нбаче, Теодор Тотев, Габриел Вулкано, Алекс Наков

Старши треньор: Здравко Кулишев

Ботев: Хидайет Ханкич, Емануел Току, Джаспър Ван Хертън, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Точукву Ннади, Елвис Ману, Антоан Бароан

Старши треньор: Неманя Милованович

Бонуси като за Световно: 1 млн. ако си познавач в прогнозите + Безплатни Завъртания за всеки гол