СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се провали и срещу последния, “канарите” без успех четвърти пореден двубой

Отборът на Ботев (Пловдив) се провали в четвърти пореден двубой, като този път не успя да победи последния в Първа лига – Спартак Варна. “Канарите” и варненци завърши 1:1, като това определено утежнява ситуацията пред Бруно Балтазар.

Домакините поведоха чрез Николай Минков (35) след груба вратарска грешка, но Денис Баланюк (66) възстанови равенството и донесе точка на своя тим.

Още във втората минута “канарите” можеха да открият резултата. Самюел Акере бе намерен в наказателното поле. Той нанесе изстрел, който обаче попадна право в ръцете на стража на Спартак.

В 5-ата минута Иван Йорданов получи топка на около 25 метра от вратата на Ханкич, като не се поколеба да стреля. Изстрелът на халфа премина много близо до целта, но все пак гол не падна.

В 11-ата минута Лерой Микелс получи хубав пас пред границата на наказателното поле, след което отправи много прецизен удар, но Ханкич успя да избие в ъглов удар.

В 14-ата минута много хубава атака на домакините завърши с удар на Точукву Ннади, но защитник на гостите блокира топката.

В 20-ата минута след центриране от ъглов удар Джаспър Ван Хертъм стреля с глава, но в страни от целта.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации така и не се стигна.

ГОООЛ! Николай Минков открива резултата в 35-ата минута!
При поредната атака в “жълто-черно” топката бе центрирана към Ето’о, който стреля от движение, а Фугуеиредо не се намеси убедително и изпусна топката. Там Бароан стреля от близо, при което вратарят на гостите отново изби, но кълбото попадна в Минков, който на празна врата нямаше как да сгреши – 1:0.

В 41-ата минута Дилан Мертенс отправи мощен изстрел, който мина покрай целта.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В началните минути на втората част отново домакините бяха по-дейният отбор. Първо Самюел Акере опита изстрел, който бе блокиран, а след това и Николай Минков шутира, но и той бе спрян.

В 60-ата минута на двубоя Николай Минков направи чутовен пропуск. След нова огромна грешка в отбрана и сбъркан пас на бранител в синьо, топката достигна до Минков, който имаше повече от половината опразнена врата за да реализира. Крилото обаче нацели бранител и топката излезе в ъглов удар.

В 62-ата минута удар на Роберто Хименез бе спасен от Хидайет Ханкич.

Само 60 секунди по-късно гостите като по чудо не изравниха. Хубава атака по десния фланг завърши с пас в наказателното поле, където оставения непокр

ГОЛ! В 66-ата минута резервата Денис Баланюк шокира пловдивчани и изравни резултата!
Денис Баланюк бе намерен с прострелно подаване на близката греда. Той успя да вкара с гърди, падайки на земята, след като Хидайет Ханкич не успя да се намеси.

В следващите минути домакините наложиха натиск, но без особен успех.

До края на срещата повече голове не паднаха и Ботев записа нова голяма издънка.

Ботев: Хидайет Ханкич, Дилан Мертенс, Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Николай Минков, Самюел Супрайен, Абдулайе Траоре, Точукву Ннади, Джеспър Ван Хертън, Роберто Пунчец

Старши треньор: Бруно Балтазар

Спартак: Кристиан Фугуеиредо, Луан Да Силва, Пламен Димов, Бен Карамоко, Александър Цветков, Виктор Митев, Иван Йорданов, Роберто Хименес, Лерой Микелс, Ивей Натаниел, Боао Фернандес

Старши треньор: Димитър Димитров