СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев започна новия сезон с победа в Коматево

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира с победа новия сезон в efbet Лига, след като надигра с 2:1 гостуващия Пирин (Благоевград). Головете за жълто-черните реализираха Па Конате (19) и Маркиньос (41), докато за гостите точен бе Стилян Николов (54).

Така момчетата на Азрудин Валентич започват сезона обнадеждаващо и със сигурност са изпълнени с много по-голям оптимизъм през новия сезон.

В 4-ата минута на двубоя “канарчетата” отправиха първия точен удар в двубоя. Емануел Току получи пас на около 25 метра от вратата на Петров, след което стреля мигновено, но право в ръцете на стража на гостите.

В следващите минути темпото на игра значително спадна и битката се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

В 17-ата минута се откри не лоша възможност пред гостите. След няколко рикошета в наказателното поле топката се озова в краката на Петър Занев, който необезпокояван шутира, но в страни от целта.

ГООООЛ! Ботев открива резултата в 19-ата минута чрез Па Конате!
Пловдивчани откриха резултата след хубава акция. Николай Минков получи хубава топка по десния фланг, след което намери Па Конате в наказателното поле, който много технично с глава порази вратата на благоевградчани.

В 24-ата минута бърза контраатака на жълто-черните завърши с изстрел на Дилан Мертенс, но в страни от целта.

В 26-ата минута Па Конате можеше да отбележи втория си гол в двубоя. Той получи страхотен извеждащ пас и останал очи в очи с Петър Петров стреля право в него.

В 36-ата минута Спас Георгиев получи добър пас в наказателното поле на пловдивчани, но ударът му бе уловен без особен проблем от Аргилашки.

Минута по-късно отново Георгиев опита удар, но този път още по-слабо и отново без проблем за стража на “канарчетата”.

ГОООЛ! Маркиньос удвоява преднината на жълто-черните в 41-ата минута!
Отлична атака на пловдивчани, Атанас Илиев изведе Маркиньос сам срещу вратаря на гостите и той се разписа с елегантен удар.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при два гола аванс за “канарчетата”.

В 53-ата минута гостите организираха поредна атака по левия фланг, след което топката стигна до Манолев в наказателното поле, който стреля с глава, но Аргилашки изби в ъглов удар.

ГОЛ! Стилян Николов намали резултата за гостите, след като реализира в 54-ата минута!
След центриране от корнер се получи истински карамбол в наказателното поле на домакините, където Стилиян Николов бе най-съобразителен и промуши топката между вратар и защитник на домакините – 2:1.

Веднага след попадението на благоевградчани жълто-черните можеха да си върнат аванса от две попадениея. Минков центрира в наказателното поле към Маркиньос, който стреля с глава, но Петров спаси. Топката обаче достигна до Па Конате, който пробва нов удар, но отново Петров блокира изстрела.

В 76-ата минута Манолев стреля от пряк свободен удар, но топката профуча малко в страни от вратата на Аргилашки.

В следващите минути гостите се опитаха да наложат натиск, но не успяха да стигнат до чисто голово положение.

В 86-ата минута Рабей изпълни пряк свободен удар, но не се получи нищо запомнящо се.

До края на мача не паднаха нови голове и “жълто-черните” започнаха новия сезон с победа.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев (к), Станислав Работов, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Емануел Току, Маркиньос, Николай Минков, Атанас Илиев

Старши треньор: Азрудин Валентич

Пирин: Петър Петров, Антон Карачанаков, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Орлин Старокин, Петър Занев, Преслав Йорданов, Светослав Дяков, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов

Старши треньор: Уорън Фийни