СНИМКИ И ВИДЕО: Рецитал на Маркиньос нокаутира ЦСКА 1948 и отново качи Ботев на върха в Първа лига

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 3:1 ЦСКА 1948 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. В герой за жълто-черните се превърна бразилската перла Маркиньос, който реализира два от головете за тима си. Другото попадение за пловдивчани бе дело на Тодор Неделев, докато за “армейците” се разписа Галин Иванов.

С тази победа “канарчетата” отново се изкачиха на върха в класирането с актив от 21 точки, докато “червените” остават на 11-ата позиция с 8 пункта.

Още в първата минута Тодор Неделев стреля към вратата на гостите, но Наумов отрази.

Две минути по-късно се откри не лоша ситуация и пред Маркиньос, но отново стражът на столичани бе последна преграда пред гола.

В 14-ата минута гостите от София като по чудо не откриха резултата. Крум Стоянов размени много добро подаване с Георги Русев, след което напредна пробва остро центриране, което се отклони в защитник на “канарчетата” прехвърли Аргилашки, но за негово щастие топката срещна страничния стълб.

В 17-ата минута Реда Рабей пробва изстрел от дистанция, но Наумов с добра намеса изби в ъглов удар.

В 24-ата минута Тодор Неделев отправи страхотен пас към Николай Минков в наказателното поле, но изстрелът с глава на крилото на жълто-черните мина инфарктно близо до левия страничен стълб на гостите.

ГОООЛ! Тодор Неделев открива резултата в 31-ата минута от дузпа!
Денислав Александров извърши нарушение срещу Па Конате, който не можа да бъде спрян от Марио Топузов. Останаха съмнения дали фаулът е вътре в наказателното поле, но ВАР потвърди решението на съдията. Неделев застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 37-ата минута Маркиньос пресече подаване в центъра на терена, след което напредна и стреля, но топката рикошира в бранител на гостите и излезе в ъглов удар.

ГОООЛ! Маркиньос удвои резултата в полза на “канарчетата” в 38-ата минута!
Той засече с глава центриране от корнер. Топката се отби от напречната греда, но последва добавка на бразилеца. Георги Ангелов изчисти около голлинията на ЦСКА 1948, но след проверка с ВАР се видя, че топката е преминала с пълния си обем голлинията.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за “канарчетата”.

ГОЛ! Галин Иванов намалява резултата в 49-ата минута!
Резервата на ЦСКА 1948 Денислав Ангелов натисна Супрайен в наказателното поле и му отне топката. Последва подаване към свободния Галин Иванов, който простреля Аргилашки.

В 51-ата минута Лазар Марин проби много добре по десния фланг, но изстрелът му бе много неточен.

ГОООЛ! Маркиньос реализира втория си гол в мача в 67-ата минута – 3:1!
Отново Маркиньос е в прегръдките на съотборниците си. Неделев изведе бразилеца на добра позиция в наказателното поле на гостите, а Топузов в стремежа си да му избие топката, я продължи към Па Конате. Левият бранител на Ботев без забавяне върна към Маркиньос и той отблизо направи 3:1.

В 85-ата минута Янсон изведе Николай Минков по прекрасен начин в наказателното поле. Крилото на “канарчетата” финтира още по-добре защитник в червено, но останал очи в очи с Наумов стреля право в него.

До края на мача повече попадения не паднаха и пловдивчани се поздравиха с нов домакински успех.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабеѝ, Кевин Янсон