Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев взе глътка въздух след победа над съименниците си от Враца

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. Точни за “канарчетата” бяха Атнас Илиев (56) и Димитър Тонев (66).

След този двубой пловдивчани могат да вземат глътка въздух след като успяха да запишат третия си успех в първенството.

“Жълто-черните” се изкачиха до 9-ата позиция в класирането с актив от 12 пункта, докато врачани са 10-ти със същия брой точки.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Ботев стартира агресивно. Във втората минута Димитър Тонев бе изведен зад гърба на отбраната. Красимир Костов пресече, но не успя да улови, но Васил Добрев внимаваше и изчисти топката.

В 4-ата минута Юлиан Ненов отправи изстрел към вратата на Аргилашки, но в страни от целта.

tribunasofia

В следващие минути темпото на игра бе доста ниско и до интересни положения не се стигна.

В 16-ата минута Атанас Илиев отправи мощен удар извън наказателното поле, но над вратата.

Минута по-късно Атанас Зехиров открадна една топка след което напредна по десния фланг и центрира много добре към непокрития в наказателното поле Даниел Генов, но капитанът на врачани се размина с топката.

В 26-ата минута бърза контраатака на гостите завърши с много хубав пас към Ненов в наказателното поле, който от чиста позиция стреля изключително неточно.

В 32-ата минута Неделев изведе Педросо по левия фланг, който центрира в наказателното поле, където Филип Филипов нанесе удар с глава, но слабо и неточно.

В 39-ата минута Зехиров изведе Ненов по лявото крило, след което последва удар на Даниел Генов, но над вратата на Аргилашки.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 41-ата минута Димитър Тонев преодоля опеката на Алассане Н Диайе след което нанесе много добър удар, но Красимир Костов успя да отрази.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Още в първите секунди на втората част гостите можеха да открият резултата. Димитър Буров получи пас на левия фланг след което опита остро центриране, което се получи като удар. Георги Аргилашки внимаваше и със сетни усилия успя да избие топката в ъглов удар.

В 55-ата минута хубава комбинация между Неделев и Илиев завърши с изстрел на нападателят на “канарчетата”, но топката премина малко в страни от целта.

ГОООЛ! Ботев излиза напред в резултата в 56-ата минута след гол на своя голмайстор Атанас Илиев!
Славчо Шоколаров центрира по земя в наказателното поле към Атанас Илиев. Красимир Костов изби топката, но тя се отби в тялото на нападателя и влетя в мрежата.

ГОООЛ! Димитър Тонев реализира втори гол във вратата на Красимир Костов в 66-ата минута!
Димитър Тонев реализира прекрасно попадение. Младокът получи на границата на наказателното поле, след което нахлу и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл.

В 74-ата минута Тодор Неделев опита да реализира красиво попадение, прехвърляйки Костов, който секунди преди това бе излязъл от наказателното си поле, но изстрелът му от дистанция премина покрай левия страничен стълб.

В 80-ата минута Атанас Илиев опита елегантно с прехвърлящ удар да преодолее Красимир Костов, но топката премина над вратата.

В 82-ата минута Тодор Неделев отправи мощен удар извън наказателното поле, но над вратата.

В 90-ата минута Даниел Генов отправи удар от далечна дистанция, но право в ръцете на Аргилашки.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Виктор Генев, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев (к), Атанас Илиев