СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев (Пд) отказа да си прави сметки, победи Враца и влетя в Топ 6

Отборът на Ботев (Пловдив) победи съименниците си от Враца с 2:0 в среща от 28-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” отказаха да си правят сметки за седмото място и записаха успех, който временно ги изстреля в Топ 6. Головете за пловдивчани реализираха Дилан Мертенс (39) и Антонио Перера (63).

Още във втората минута се получи напрежение в наказателното поле на домакините. Мартин Смоленски центрира от ъглов удар, а кълбото подмина Ханкич, който увисна. За негово щастие никой играч в зелено не успя да засече кълбото.

В 22-ата минута Мирослав Маринов получи много добър пас от Браян Переа, след което си нагласи топката на десния крак и с много добър удар от границата на наказателното поле затрудни максимално Ханкич.

В 28-ата минута Ехидже Укаки бе изведен сам срещу Красимир Костов, но ударът му бе спасен от стража на врачани.

В 32-ата минута Мохамед Брахими откри резултата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено. Брахими бе намерен по великолепен начин, а седмицата на Ботев Пловдив поведе топката в наказателното поле, след което стреля силно в центъра на вратата, като Красимир Костов не успя да реагира и кълбото влетя в мрежата му. След преглед с ВАР попадението бе отменено поради засада на Брахими.

ГООЛ! Дилан Мертенс открива резултата в 39-ата минута!
Топката попадна в Дилан Мертенс, който демонстрира страхотен дрибъл и със самочувствие нахлу в противниковото наказателно поле, като отправи изключително мощен удар с левия крак, който вратарят на Ботев Враца нямаше как да отрази – 1:0.

В последните секунди на полувремето гостите можеха да изравнят резултата. Бачев стреля с глава след корнер, но Ханкич спаси. Последва добавка от Мажуга, но отново стражът на Ботев Пловдив демонстрира рефлекса си и съумя да отрази.

До края на полувремето не се случи нищо повече и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 58-ата минута Мохамед Брахими получи пас по конец от свой съотборник, а седмицата на Ботев отново запази хладнокръвие и успя да плъзне топката покрай Костов, като оплете топката в мрежата, но за втори път неговият гол бе отменен поради засада.

Три минути по-късно Марко Мажуга видя празното пространство на десния фланг и веднага центрира към Клери Сербер, който опита атрактивен удар с глава, но не бе точен и кълбото профуча встрани от левия страничен стълб на Ханкич.

60 секунди по-късно Дилан Мертенс получи на границата на противниковото наказателно поле и отново показа, че има тежък удар от дистанция, но този път Костов внимаваше и успя да спаси, а след това отново се намеси при изстрела на Брахими, за да избие в корнер.

ГОООЛ! В 63-ата минута Антонио Перера удвои аванса на пловдивчани!
След центриране от ъглов удар Перера бе забравен в малкото наказателното поле и с глава не остави шансове на Костов – 2:0.

В 68-ата минута Даниел Генов стреля от пряк свободен удар, но в страни от целта.

До края на мача не се случиха кой знае колко интересни неща и пловдивчани записаха успех, който ги изстреля в Топ 6.

Ботев (Пд): 1. Хидайет Ханкич, 4. Ехидже Укаки, 5. Джонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте (к), 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис

Старши треньор: Душан Керкез

Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 9. Даниел Генов (к), 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Мажуга