Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми с 6:0 Ботев (Враца) в среща от седемнадесетия кръг на Първа лига. “Канарите” можеха да вкарат и още голове, като това е една от най-изразителните им победи през последните години и най-изразителната такава през този сезон.

С хеттрик за отбора на “канарите” се отличи Елвис Ману (18, 58, 67), докато останалите попадения вкараха Виктор Генев (13), Антоан Бароан (83) и автогол на Луиз Фелипе (59).

След тази среща “канарите” се намират на 10-ата позиция с актив от 19 точки, докато врачани остават 14-ти с 14 пункта.

В 3-ата минута на двубоя, Току намери по много добър начин Елвис Ману, който стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай целта.

В 6-ата минута на двубоя грешка в отбраната на гостите позволи на Антоан Бароан да намери Рой Херман в наказателното поле, който стреля силно, но право в ръцете на Красимир Костов.

В 10-ата минута Рой Херман центрира към Мохамед Брахими в наказателното поле, който стреля от въздуха, но топката премина над напречната греда.

ГООООЛ! В 13-ата минута Виктор Генев откри резултата в полза на пловдивчани!
След нова хубава атака на “канарчетата” Рой Херман намери по прекрасен начин Виктор Генев в наказателното поле, който отблизо не остави шанс на Костов, разписвайки се с глава.

В 16-ата минута Чавдар Ивайлов се възползва от грешка на домакините в защита и напредна с топка в крака, но ударът му от границата на наказателното поле не затрудни Ханкич, който спокойно улови.

ГОООЛ! Елвис Ману удвоява преднината на “жълто-черните” в 18-ата минута!
Брахими намери превъзходно Елвис Ману в наказателното поле на противника, а нападателят успя добре да излъже защитник в “зелено”, за да си освободи пространство и да завърши прецизно в левия ъгъл на Костов, правейки резултата 2:0 за Ботев.

Минута по-късно Дилан Мертенс се озова с топка в крака в наказателното поле, след което стреля силно, но Костов спаси.

В 26-ата минута Емануел Току бе намерен в наказателното поле на противника и отправи феноменален изстрел с левия си крак, но Костов спаси бляскаво с една ръка.

В следващите минути гостите от Враца опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но до интересни положения пред вратата на Ханкич не се стигна.

В 43-ата минута Чавдар Ивайлов получи добра топка пред наказателното поле и стреля към далечния ъгъл на Ханкич, който успя да избие в ъглов удар.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 46-ата минута Жан Пиер да Силва получи хубаво подаване зад гърба на защитата на пловдивчани, но бе застигнат от Рой Херман. Крилото все пак отправи удар към Ханкич, но стражът улови без проблем.

Минута по-късно Емануел Току прати за трети път топката в мрежата на Костов, но попадението бе отменено заради засада.

В 52-ата минута попадение пък на Елвис Ману бе отменено заради по-ранно нарушение на Мертенс в развитието на головата атака.

В 54-ата минута нова опасна атака на домакините можеше да завърши с гол, но пред голлинията на Костов и Ману и Брахими се разминаха с топката.

Само няколко секунди след това Брахими бе изведен сам срещу стража на гостите, но ударът му срещна тялото на Красимир Костов.

ГОООЛ! В 58-ата минута Елвис Ману реализира второто си попадение в двубоя и трето във вратата на врачани!
Брахими пусна пас зад гърба на защитата на гостите, където Мертенс се озова в наказателното поле, като на свой ред пусна пас към непокрития Ману, който отблизо не сгреши – 3:0.

ГОООЛ! Минута по-късно автогол на Луиз Фелипе направи резултата 4:0!
Само няколко секунди след третия гол пловдивчани реализираха четвърти такъв. Бароан изведе Ману, който опита да му върне асистенцията, но преди топката да стигне до нападателя на “жълто-черните” Луиз Фелипе я прати в собствената си мрежа.

ГОООЛ! Елвис Ману реализира своя хеттрик във вратата на Костов в 67-ата минута – 5:0!
Елвис Ману се пребори превъзходно със свой противник и направи самостоятелен пробив, след което си освободи пространство и стреля в далечния ъгъл, за да направи резултата 5:0 и да оформи своя хеттрик.

ГОООЛ! В 83-ата минута и Антоан Бароан се разписа за 6:0!
Бароан получи на пеналтерията от Па Конате и успя технично с левия крак да я насочи в далечния ъгъл на Красимир Костов, който нямаше какво да направи.

До края на срещата не паднаха повече голове и “канарите” записаха най-изразителната си победа от началото на сезона.

Снимка: starphoto.bg

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Старши треньор: Желко Копич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва, 4. Луиз Фелипе, 88. Йохан Валбуена, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 17. Чавдар Ивайлов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор: Даниел Моралес