СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев удари съименника си от Враца и отново е в Топ 3

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Ботев (Враца) в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” изиграха силен мач, но в последните минути се прибраха да пазят преднината си и можеха да бъдат наказани.

Головете за жълто-черните отбелязаха Маркиньос (11) и Емануел Току (50), докато за гостите точен бе Дориан Бабунски (77).

След този двубой пловдивчани се завърнаха поне временно в Топ 3 с актив от 29 точки, докато врачани са 12-ти с 13 пункта.

Още във втората минута “канарчетата” пратиха топката в мрежата на Костов чрез Маркиньос, но голът бе отменен заради засада. След преразглеждане на ситуацията ВАР потвърди решението.

В 10-ата минута Мартин Николов получи топка по левия фланг, след което стреля опасно, но топката мина покрай страничния стълб.

ГОООЛ! Маркиньос открива резултата в 11-ата минута!
Тодор Неделев изведе по прекрасен начин Маркиньос зад гърба на защитата, а от близко разстояние бразилецът разстреля Костов за 1:0.

В 16-ата минута Неделев стреля от пряк свободен удар, но в страни от целта.

В 26-ата минута Емануел Току напредна с топка в крака и шутира, но Костов отрази.

В 30-ата минута Неделев проби отдясно, преодоля лесно Сержиньо и пусна успореден пас, но Реда Рабей не успя да засече във вратата.

В 39-ата минута бърза контраатака на “канарчетата” завърши с извеждащ пас на Току към Маркиньос, който стреля, но Костов спаси.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГООООЛ! Емануел Току удвоява аванса на жълто-черните с гол в 50-ата минута!
Малко след началото на втората част домакините организираха бърза контраатака при която Неделев пусна пас към Току. Ганаецът напредна в половината на врачани след което отправи много хубав изстрел в далечния ъгъл на Костов за 2:0.

В 53-ата минута Бабунски опита да се разпише с удар от границата на наказателното поле, но Аргилашки не се затрудни.

В 58-ата минута пловдивчани бяха близо до трети гол. Маркиньос отново се озова сам срещу Костов и отправи удар под ъгъл, но вратарят се намеси и изби кълбото.

В 64-ата минута Па Конате отправи хубаво центриране в наказателното поле, където Маркиньос засече с глава, но над целта.

ГОЛ! Дориан Бабунски връща гостите в мача с гол в 77-ата минута!
Валери Христов с отлично центриране намери Дориан Бабунски в наказателното поле. Нападателят изпревари Супрайен и с удар от движение матира Аргилашки.

В 83-ата минута Дориан Бабунски можеше да изравни резултата. Той бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, след което оправи удар, но покрай страничния стълб.

Гол на Ботев Враца пък буквално в последната секунда бе отменен.

До края на мача гостите се опитаха да стигна до изравнителен гол, но така и не успяха да създадат чисто положение и пловдивчани се поздравиха с трите точки.

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев- к, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрейен, Реда Рабей, Кевин Янсон