БотевТопФутбол

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Ботев (Враца) като гост в изключително интригуващ сблъсък от 23-ия кръг на efbet Лига. „Канарчетата“ изоставаха с 0:1, но направиха пълен обрат и спечелиха много важни три точки.

При 0:0 напълно редовен гол на пловдивчани бе отменен заради засада. Маркиньос вкара топката в мрежата на врачани, но голът му не бе зачетен. В 90-ата минута пък редовен гол на врачани също бе неправилно отменен.

Валери Домовчийски (23) даде аванс на домакинте, но Джонатан Перейра (25) изравни. В 73-ата минута Петър Атанасов пропусна дузпа, а Мите Цикарски (78) донесе трите точки на „жълто-черните“.

След тази среща пловдивчани могат да дишат по-спокойно след като са на 10-ата позиция с 24 точки, докато врачани остават предпоследни с 18 пункта.

В началните минути на срещата не се случи нищо интересно, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 11-ата минута Маркиньос прати топката в мрежата на врачани, но голът бе отменен заради засада. На повторенията обаче се видя, че по-скоро нападателят на „жълто-черните“ е на една линия с последния бранител на домакините.

В 14-ата минута нова хубава атака на пловдивчани завърши с изстрел на Маркиньос, но този път право в ръцете на Красимир Костов.

В 21-ата минута Валери Домовчийски отправи удар от границата на наказателното поле, но доста неточно.

ГОЛ! Валери Домовчийски открива резултата в 22-ата минута и дава аванс на врачани!
Гостите от Пловдив загубиха топката при изнасянето ѝ, а Петър Атанасов нахлу вляво и комбинира с Даниел Генов. Нападателят на врачани стреля, а Аргилашки отрази удара му, но при добавката Домовчийски не сбърка и даде аванс на „зелените“.

ГОООЛ! Ботев Пд изравнява резултата след гол на Джонатан Перейра в 25-ата минута!
„Канарчетата“ изравниха резултата в Северозапада по-малко от 90 секунди след допуснатия гол от врачани. Топката бе центрирана от свободен удар, а Мите Цикарски се пребори с глава за спорна топка и я прати на пътя на Джонатан. Той шутира и се реабилитира за грешката си, която допусна при попадението на домакините.

В 34-ата минута комбинация между Маркиньос и Току позволи на последния да отправи изстрел, но неточно.

В 35-ата минута Домовчийски пусна пас към Юлиан Ненов, който стреля, но право в ръцете на Аргилашки.

В 42-ата минута бърза контраатака преминала през НДайе и Атанасов, завърши с много неточно изпълнение на бързоногото крило.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при равен резултат.

В 51-ата минута Петър Атанасов центрира топката от фаул към далечната греда на Аргилашки. Стражът на Ботев Пловдив излезе да среща топката, но увисна, а Аласан Ндиайе се извиси и игра с глава, но не намери опразнената врата на пловдивчани.

В 58-ата минута Емануел Току получи топката на дъгата на наказателното поле и шутира, но Венцислав Керчев с тялото си блокира топката.

Георги Аргилашки спасява дузпа в 73-ата минута!
Кевин Янсон с тяло побутна току що влезлия в игра Самир Аяс и реферът Андреев посочи бялата точка за домакините. Петър Атанасов взе топката да изпълни наказателния удар и стреля в десния ъгъл на Аргилашки, но той направи прекрасно спасяване и запази равенството в срещата.

В 77-ата минута Маркиньос получи топката вдясно и финтира в наказателното поле Керчев, след което отправи удар, но Краси Костов с една ръка отрази удара в корнер.

ГООООЛ! Мите Цикарски прави пълен обрат в полза на пловдивчани след попадение в 78-ата минута!
Гостите направиха пълен обрат в срещата. Топката бе центрирана от ъглов удар в полето на врачани, а бранителят Мите Цикарски бе оставен непокрит и отблизо с глава насочи много добре топката към вратата и Костов този път нямаше шанс да се намеси – 1:2.

В 90-ата минута Самир Аясс реализира втори гол за Ботев Враца, но страничният съдия вдигна флага си за засада. На повторенията ясно се видя, че такава няма, след като Ндиайе се пребори във въздуха и свали топката за Аясс, но попадението му бе грешно отменено.

До края на срещата не паднаха нови голове и „канарчетата“ грабнаха трите точки.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Вр: Красимир Костов, Атанас Зехиров, Венцесилав Керчев, Илия Миланов, Матин Николов, Христо Златински, Алассане НДайе, Юлиан Ненов, Петър Атанасов, Валери Домовчийски (к), Даниел Генов

Старши треньор: Петър Петров

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Кевин Янсон, Станислав Работов, Мите Цикарски, Филип Филипов

Старши треньор: Георги Онов

1000 лв. начален онлайн казино бонус от efbet и 200 лв. за Спорт! Депозирай през EasyPay и Cashterminal