СНИМКИ И ВИДЕО: Валентич отново не успя! ЦСКА 1948 отстрани Ботев след продължения, Маркиньос с дебютен гол

Отборът на Ботев (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 1:2 след продължения от ЦСКА 1948 в 1/8 финалната фаза на турнира. Ивайло Чочев (16) и Димитър Митков (100) бяха точни за “червените”, докато за “канарчетата” точен бе Маркиньос (53), за когото това бе дебютно попадение в дебютния му мач.

Двата тима нацелиха по една греда, а в редовните 90 минути “жълто-черните” бяха по-добрият отбор. Това бе пореден мач за наставника на пловдивчани Азрудин Валентич, в който той не успява да запише победа.

В 7-ата минута Димитър Митков получи хубаво центриране в наказателното поле и отправи удар с глава, но неточно.

В 9-ата минута Реда Рабей напредна в половината на гостите и отправи страхотен снаряд от около 25 метра, но топката се отби от левия страничен стълб на Димитър Тодоров.

ГОЛ! Ивайло Чочев дава преднина на “червените” в 16-ата минута след точно изпълнена дузпа!
Марио Младеновски загуби топката изключително наивно пред наказателното си поле. Димитър Митков напредна в наказателното поле и бе повален. Съдията посочи бялата точка, а Ивайло Чочев хладнокръвно реализира за 0:1.

В 28-ата минута Борислав Дамянов стреля от дистанция, но много неточно.

В 31-ата минута Еманиел Току направи страхотен индивидуален пробив, след което подаде перфектно към Реда Рабей в наказателното поле. Полузащитникът на “канарчетата” заложи на силата, но топката профуча над вратата на Тодоров.

В 34-ата минута нова хубава атака на пловдивчани завърши с мощен удар на Рабей. Стражът на гостите изби топката, но тя попадна в Сисе, който отправи мигновен изстрел, но отново Тодоров се намеси и спаси.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и гостите се прибраха на почивка с гол аванс.

В началните минути на втората част домакините отново бяха по дейни, но до интересни ситуации пред Димитър Тодоров не се стигна.

ГООООЛ! Маркиньос с феноменален гол възстановява равенството в 53-ата минута!
Маркиньос, който се появи в началото на втората част и записа своя официален дебют, реализира и дебютното си попадение с “жълто-черната” фланелка. Бразилецът размени подавания с Еспиноса, след което с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле не остави шансове на Димитър Тодоров.

В 61-ата минута Васил Шопов стреля от границата на наказателното поле, но Аргилашки внимаваше и улови.

В 69-ата минута отново Васил Шопов стреля, но за пореден път в ръцете на Аргилашки.

В 77-ата минута Денислав Александров стреля от дъгата на наказателното поле, но топката срещна страничния стълб след което се озова в краката на Димитър Митков. Нападателят на “червените” останал на празна врата стреля над целта.

В 81-ата минута Георги Русев се озова на добра позиция, но стреля право в Аргилашки.

До края на редовното време не се случи нищо запомнящо се и двата отбора ще играят продължения.

ГОЛ! Димитър Митков реализира в 100-ата минута и отново извежда столичани напред в резултата.
Митко се разписа, след центриране на Денислав Александров от фаул. Нападателят беше изпуснат от защитата на домакините и засече, възползвайки се от грешка както на вратаря, така и на влезлия като резервна Атанас Чернев.

В 107-ата минута Георги Русев се измъкна от защитата на гостите и пробва техничен удар, но топката премина покрай вратата на Георги Аргилашки.

В 115-ата минута Атанас Илиев получи хубаво подаване в наказателното поле на гостите, след което отправи не лош удар, но топката премина на сантиметри от целта.

В 119-ата минута Емануел Току стреля към вратата на ЦСКА, но Тодоров бе на място и улови.

До края на срещата не паднаха повече голове и ЦСКА 1948 се класира за 1/4 финалите в турнира за Купата на България.