Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Локомотив София при визитата си в квартал “Надежда” в столицата в среща от предпоследния кръг от плейофите за седмото място.

Това бе първи успех за жълто-черните след края на редовния сезон, както и първи такъв за временния наставник на отбора Стефан Стоянов.

Столичните железничари откриха резултата чрез Антонио Вутов (34) от дузпа, но след попадения на Николай Минков (39) и Абдулайе Траоре (50) пловдивчани направиха пълен обрат.

В 3-ата минута на двубоя Джеймс Ето’о отправи мощен удар, но в страни от целта.

В 8-ата минута на двубоя Матеус Дуарте опита да намери съотборник с пас по земя в наказателното поле на Ботев, но Аргилашки внимаваше.

В 13-ата минута Антобио Вутов беше намерен на границата на наказателното на съперника. Той овладя и си бутна топката, след което стреля, но встрани.

В 19-ата минута капитанът на домакините Красимир Милошев се пребори с играч в жълто-черно след което отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча над целта.

В 28-ата минута Бруно Франко проби по левия фланг, елиминира Рой Херман след което центрира към Божидар Кацаров, който стреля с глава, но в ръцете на Аргилашки.

ГОЛ! Антонио Вутов открива в 34-ата минута Антонио Вутов открива резултата от дузпа!
Станислав Костов беше повален в наказателното поле на Ботев при пас от Антонио Вутов, но Николай Минков фаулира с шпагат нападателя на столичани и Железов посуочи дузпа. Вутов застана зад топката и реализира за 1:0.

ГОООООЛ! В 39-ата минута Николай Минков изравнява резултата!
“Канарчетата” изравниха в София. Рой Херман напредна с топката през средата на терена и пусна към Николай Минков. Той изпревари Дуарте и шутира, след което топката влетя във вратата на Гайе – 1:1.

В последната минута на полувремето пловдивчани можеха да направят обрата пълен, но Траоре стреля в страничния стълб.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

ГООООЛ! Ботев повежда с 2:1 след попадение на Траоре в 50-ата минута!
Николай Минков изведе отлично Абдулай Траоре вдясно по нападението на “канарчетата”, а той надбяга с лекота Малембана, за да вкара по красив начин топката във вратата на Гайе – 2:1.

Само 120 секунди по-късно отново Траоре проби в полето на домакините, но изстрелът му с малко пропусна целта.

В 56-ата минута Дейвид Малембана стреля от пряк свободен удар, но неточно.

В 74-ата минута хубава контраатака на гостите завърши с удар на Николай Минков от 10-ина метра, но в страни от целта.

В 84-ата минута Самуел Акере стреля опасно, но Гайе отрази по блестящ начин.

В 90-ата минута Железов посочи за втори път бялата точка в полза на домакините. Този път той видя игра с ръка на бранител на Ботев, която на повторенията се видя, че е прибрана и за дузпа и дума не може да става. След намесата на ВАР и преразглеждане на ситуацията Железов отмени своето решение и единадесет метров наказателен удар не бе свирен.

Снимка: startphoto

Локо: Бабукар Гайе, Алан Карлос, Бруно Франко, Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Антонио Вутов, Матеус Роча, Станислав Костов, Селсо Рапосо, Карлос Фреирес

Старши треньор: Станислав Генчев

Ботев: Георги Аргилашки, Роеи Херман, Виктор Генев, Красиан Колев, Лъчезар Балтанов, Джеймс Етоо, Николай Минков, Абдулайе Траоре, Антонио Перера, Станислав Работов, Димитър Папазов

Старши треньор: Стефан Стоянов