СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев “удави” Локо (Сф) в Коматево и ще посрещне плейофите в Топ 3

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Локомотив (София) в последна среща от редовния сезон в efbet Лига.

“Канарчетата” бяха по-добрият отбор и успяха да се справят по-добре в тежките атмосферни условия в Коматево.

Победата на “жълто-черните” означава, че те ще изместят Черно море от 3-ото място и ще посрещнат плейофите в Топ 3. Така там ще имат и предимството да изиграят три домакински срещи срещу две гостувания.

ГООООЛ! Емануел Току открива резултата още в 7-ата минута!
Халфът получи топка в наказателното поле, финтира бранител на гостите и със силния си ляв крак не остави шансове на Дамянов да реагира – 1:0.

В следващите минути госитите опитаха да изнесат играта в предни позиции, но до интересни положения пред Аргилашки не се стигна.

В 14-ата минута Мохамед Брахими нахлу в наказателното поле, след което подаде остро по земя, но нямаше кой да се възползва от подаването му.

В 27-ата минута Октавио от гостите стреля от дистанция, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 33-ата минута Владимир Семерджиев стреля в наказателното поле, но топката се отклони в противников състезател и излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Мохамед Брахими стреля с глава, но слабо и Дамян Дамянов улови без проблеми.

До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 49-ата минута Тодор Неделев обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но над целта.

В 53-ата минута Симеон Славчев можеше да вкара много красив гол, но ударът му със задна ножица бе избит от Георги Аргилашки.

В 69-ата минута Неделев отклони много красиво с пета към Па Конате, който центрира от левия фланг в наказателното поле. Там един от най-ниските играчи на “канарчетата” Емануел Току изпревари бранител на гостите и стреля с глава, но неточно.

ГОООЛ! Джеймс Ето’о удвоява аванса на домакините с гол в 75-ата минута!
Ето’о получи топка около наказателното поле, след което навлезе в него, премина през няколко бранители и технично реализира в мрежата на Дамянов.

В 80-ата минута Аргилашки се намеси решително след удар на Мики Орачев.

В 83-ата минута Валентин Николов пробва късмета си от сериозна дистанция, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

До края на срещата не паднаха повече голове и Ботев взе важни три точки.

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джейс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец