Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Шок в Коматево! Ботев с трета поредна загуба в елита, “канарите” последни в класирането

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна трета поредна загуба в шампионата, след като загуби с 0:2 от Арда в Коматево в среща от третия кръг на Първа лига. “Канарчетата” изиграха много хаотичен мач, в който нямаха ясна идея как да преодолеят стража на “кърджалийци” и логично загубиха за втори път в Коматево.

Головете за Арда отбелязаха Иван Тилев (37) и Ласана Ндиайе (54), които донесаха втори пореден успех на тима. Така Александър Тунчев успя да запише нова победа над “жълто-черните” след рекордното 6:0 в дербито на Пловдив.

Възпитаниците на Азрудин Валентич пък остават на последната позиция във временното класиране, след като са с 0 точки от три изиграни мача.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни ситуации не се стигна.

В 9-ата минута Мертенс опита нещо като удар, но топката достигна до Брахими, който не успя да я засече.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 14-ата минута Реда Рабей стреля от дистанция, но много неточно.

Минута по-късно Джеймс Ето’о отправи уникален пас към Мартин Секулич, който овладя топката от въздуха и с мигновен изстрел прати топката в ръцете на Симеонов.

В 23-ата минута Деян Лозев отправи много силен и много неточен удар от далечна дистанция. Секунди по-късно и Ковачев пробва мерника след грешка на Ботев в изнасянето, но Аргилашки нямаше проблеми.

tribunasofia

В 27-ата минута Николай Минков пробва да стреля от много малък ъгъл, но в крайна сметка топката мина успоредно на гол линията, без да бъде засечена от никого.

ГОЛ! Иван Тилев открива резултата в 37-ата минута!
След чудесна контраатака Иван Тилев беше изведен с чудесен пас зад защитата на Ботев, а неговият завършващ удар беше уверен, за да отбележи. Първоначално беше отсъдена засада, но ситуацията беше преразгледана и логично ВАР отсъди, че попадението е редовно.

В 42-ата минута Тилев опита нов изстрел, но този път без успех.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 53-ата минута Емануел Току стреля от над 25 метра, но неточно.

bet365
ГОЛ! Минута по-късно Ласана Ндиайе удвои аванса на гостите!
След статично положение и центриране на Котев топката беше отклонена към Ласана Ндиайе, който препарира Аргилашки за втори път – 0:2.

В 64-ата минута след ново центриране на Джеймс Ето’о, Николай Минков засече от много труден ъгъл, но топката кацна на горната греда на вратата на Васил Симеонов.

В 68-ата минута Ето’о стреля, но без проблем за Симеонов.

В 85-ата минута Ел Мами Тетах бе изведен от играч на гостите, след което напредна, но точно преди да отправи удар загуби равновесие и падна на земята, губейки топката от Виктор Генев.

До края на срещата повече голове не паднаха и Арда нанесе нов удар по амбициите на Ботев (Пловдив) през настоящия сезон.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (к), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето’о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич

Старши треньор: Азрудин Валентич

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к)

Старши треньор: Александър Тунчев