БотевТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Мишел Еспиноса отново герой за Ботев, Валентич продължава да търси първи успех

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 1:1 при домакинството си на Монтана в среща от 19-ия кръг на efbet Лига. „Канарчетата“ изиграха пореден неубедителен мач, но отново Мишел Еспиноса (83) спаси пловдивчани от загуба с гол в края на срещата, след като преди това Николай Минков (48) бе дал преднина на гостите.

Новият наставник на „жълто-черните“ Азрудин Валентич ще продължи да чака първия си успех начело на тима, след като в предишните му две срещи записа загуба и равенство.

След този двубой Ботев се изкачи с една позиция до 12-то място и е с актив от 16 точки, докато Монтана е 10-ти с 18 пункта.

Това е втора загуба от три мача за новия наставник на „жълто-черните“ Азрудин

Началните минути на срещата бяха спокойни, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

Нищо интересно след първите 15 минути на мача, играта се води предимно в центъра на терена.

В 24-ата минута Реда Рабей стреля от пряк свободен удар, но високо над вратата на Благой Макенджиев.

В 26-ата минута Рабей центрира в наказателното поле. Атанас Илиев се размина с топката, която тупна пред Па Конате. Защитникът нанесе удар с глава, но ударът му мина високо над вратата.

В 28-ата минута Кики стреля с глава, но право в ръцете на Аргилашки.

В 31-ата минута бе регистриран и първия точен удар в двубоя за „жълто-черните“. Хубава атака на „канарчетата“, преминала през Янсон, Тонев и Па Конате завърши с центриране на последния в наказателното поле. Там Атанас Илиев стреля с глава, но слабо и право в ръцете на вратаря.

В 41-ата минута Атанас Илиев отправи хубав удар извън наказателното поле, но Макенджиев внимаваше и изби в ъглов удар.

От последвалия ъглов удар, Янсон стреля директно към вратата, но Макенджиев отново се намеси и изби топката.

В 43-ата минута след ново центриране на Янсон от ъглов удар, топката бе отклонена от играч на „канарчетата“, но Иван Михов успя да изчисти топката от голлинията.

В 44-ата минута след центриране на играч на Ботев, Макенджиев не се намеси добре и Атанас Илиев стреля с гръб към вратата. Топката се удари в напречния стълб след което тупна около голлиянията и бе изчистена от бранител на гостите. Домакините бурно успорваха това решение, искайки попадение, но реферът бе непреклонен.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

ГОЛ! Николай Минков извежда Монтана напред след гол в 48-ата минута!
Гостите повеждат в резултата след прекрасна контраатака. Тасев, Каменов и Башлиев разиграха много добре отдясно, а последният центрира успореднно на голлинията, за да бъде засечена топката от Николай Минков за 1:0.

След като получиха попадение пловдивчани тръгнаха в атака, но така и не достигаха до чисти голови ситуации.

В 70-ата минута гостите като по чудо не реализираха втори гол. Тони Тасев изведе по страхотен начин Стефан Каменов, който излязъл очи в очи с Аргилашки стреля право в тялото на стража на „канарчетата“.

В 71-ата минута Атанас Илиев се озова на не лоша позиция в наказателното поле, след което пробва изстрел, но в страни от целта.

ГООООЛ! Ботев изравнява резултата в 83-ата минута, а отново в герой за „жълто-черните“ се превръща Мишел Еспиноса.
Резервата Мишел Еспиноса бележи страхотно попадение! Янсон намери Еспиноса в наказателното поле, той овладя на гърди, обработи топката във въздуха и въпреки трудната позиция и факта, че бе обърнат с гръб към вратата, стреля от въздуха, за да прати коженото кълбо в далечния ъгъл на вратата.

До края на срещата „жълто-черните“ потърсиха пълния обрат, но до нов гол не се стигна и двата тима поделиха точките.

Ботев – Монтана 0:1
0:1 Николай Минков (48)
1:1 Мишел Еспиноса (83)

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Георги Аргилашки, Виктор Генев (к), Марио Младеновски, Кевин Янсон, Филип Филипов, Салиф Сисе, Па Конате, Димитър Тонев, Реда Рабей, Емануел Току, Атанас Илиев

Старши треньор: Азрудин Валентич

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов (к), Давид Кики, Стефан Цонков, Раян Сенхаджи, Радослав Терзиев, Стефан Каменов, Тони Тасев, Николай Минков, Янко Ангелов

Старши треньор: Атанас Атанасов

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно

1000 лв. начален онлайн казино бонус от efbet и 200 лв. за Спорт! Депозирай вече и през EasyPay и Cashterminal