Ботев ПловдивЛокомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев и Локомотив не излъчиха господар на Пловдив, два гола за две минути разчупиха нулите

Голямото дерби на Пловдив между Ботев и Локомотив завърши при резултат 1:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Попадения на Антоан Бароан (81) и автогол на Джаспър ван Хертъм (83) оставиха без победител двата тима.

И двата тима имаха своите положения, като Ерик Сорга се отчете с огромен пропуск през първото полувреме.

Oще в първата минута на двубоя Бабакар Дион намери Димитър Илиев в централната зона на терена, след което последва удар от дистанция, но в страни от целта.

В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, като единоборствата преобладаваха в голяма степен.

В 21-ата минута Паскалев изведе Матеус да Силва зад гърба на защитата, който върна към Сорга, чийто удар бе изключително слаб и неточен.

В 26-ата минута хубава атака на “смърфовете” завърши с пас на Илиев към Матеус, който стреля мощно с левия крак, но топката облиза мрежата от външната страна.

В 30-ата минута Николай Минков направи добра комбинация с Уме Емануел след което стреля, но право в ръцете на Хоркаш.

В 33-ата минута груба грешка на Аргилашки позволи на Димитър Илиев да му я избие, а тя попадна в непокрити Сорга, който сам срещу опразнената врата и няколко защитника в жълто-черно стреля непростимо в аут.

В 36-ата минута нова груба грешка на домакините позволи на Джовани да напредне и да стреля, но Аргилашки отрази. При добавката Димитър Илиев отново стреля в обсега на стража на канарчетата.

В 43-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Локомотив защитата на гостите не успя да се ориентира, което даде шанс на Уме Емануел, който обаче не успя да насочи удара си от близка дистанция по силно към вратата и това позволи на Динко Хоркаш да избие в корнер.

До края на първото полувреме не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 62-ата минута Антоан Бароан стреля с левия крак от дистанция, но над целта.

В 65-ата минута Тодор Павлов овладя на гърди и стреля, но след рикошет в играч на домакините топката излезе в ъглов удар.

При последвалото центриране от корнер топката бе насочена към Ерик Сорга, който стреля с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

В 74-ата минута Георги Каракашев обстрелва вратата на канарите, но над целта.

ГООЛ! В 81-ата минута Антоан Бароан открива резултата!
Уме Емануел навърза няколко човека в “черно-бяло” след което пусна извеждащ пас към Антоан Бароан. Нападателят на домакините изпревари Динко Хоркаш и отбеляза за 1:0.

ГООООЛ! В 83-ата минута Ван Хертъм си отбеляза автогол!
Георги Каракашев получи пас в наказателното поле, след което опита остро центриране, а в малкия пеналт Джаспър ван Хертъм си отбеляза автогол – 1:1

До края на срещата повече голове не паднаха и двата тима поделиха точките.

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец;