СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев и Черно море спукаха топката и се занулиха на “Колежа”

Отборът на Ботев Пловдив завърши наравно 0:0 с тима на Черно море в среща от 26-ия кръг на Първа лига. Двата отбора заложиха на много единоборства, като чистите положения в двубоя липсваха.

След този мач варненци останаха на третото място в класирането, докато пловдивчани са 9-ти.

Още в 1-ата минута на двубоя Самуел Акере опита изстрел от дистанция, но право в ръцете на Дюлгеров.

В 9-ата минута на двубоя Акере изведе Мохамед Брахими в наказателното поле, а офанзивният играч на “канарите” стреля, но право в ръцете на стража на гостите.

В 24-ата минута гостите от Варна като по чудо не откриха резултата. Исмаил Иса се пребори за една топка в наказателното поле на “жълто-черните” след което стреля покрай Ханкич, но топката някак си мина покрай целта.

В 26-ата минута Ивелин Попов елиминира няколко играча на гостите, след което стреля силно, но топката премина с малко покрай десния страничен стълб на Дюлгеров.

В следващите минути не се стигна до интересни ситуации, като и двата отбора си разменяха атаки.

До края на полувремето попадения не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 47-ата минута Ботев отново погледна към вратата на противника. Уме Емануел стигна до аутлинията и подаде между малкото наказателно поле и точката за дузпа. Там Самуел Акере стреля от легнало положение, но твърде неточно.

В 69-ата минута Уме отправи много слаб шут към вратата на Иван Дюлгеров.

В 88-ата минута гостите развиха добра атака, при която Атанас Илиев пробва удар с десния крак, но много слаб и право в ръцете на Ханкич.

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Емануел Уме, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев