СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се скъса да пропуска и загуби от Славия, ВАР отново сред главните действащи лица

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 домакинството си на Славия в първа среща от плейофите за седмото място в Първа лига. “Канарите” бяха по-добрият отбор, но куп пропуски и веднъж гредата спряха възпитаниците на Душан Керкез да стигнат поне до точка.

Следващата седмица е големия реванш срещу ЦСКА-София в полуфиналите за Купата на България, където след първия мач пловдичани имат гол аванс.

В 8-ата минута на двубоя Джеймс Ето’о изведе Уме Емануел сам срещу Вуцов, но изстрелът на офанзивният футболист мина в страни от целта.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 30-ата минута на двубоя Брахими овладя топка пред наказателното поле, след което стреля силно, но кълбото рикошира в играч на “белите” и хвана в крачка Светослав Вуцов. За негово щастие топката излезе в ъглов удар, минавайки на сантиметри от десния му страничен стълб.

ГОЛ! В 33-ата минута Галин Иванов откри резултата!
След ъглов удар Тони Тасев намери Галин Иванов в наказателното поле, който с много хубав изстрел прати кълбото под напречния стълб на Хидайет Ханкич за 0:1.

В 42-ата минута Иска Соле направи забележителен пробив, преминавайки през куп от играчи в “жълто-черно”, но останал очи в очи с Ханкич стреля право в тялото му.

Само 60 секунди по-късно отново Соле пробва мощен изстрел от дистанция, който профуча с малко над напречния стълб на Ханкич.

До края на полувремето не паднаха повече голове и гостите се прибраха на почивка с гол аванс.

В 50-ата минута Светослав Вуцов фаулира извън наказателното поле Брахими, а Георги Давидов му показа директен червен картон. ВАР се намеси и викна главния съдия на монитора, а след това Давидов взе много странното решение да смени червения картон с жълт, тъй като Брахими бе зад защитата на гостите.

В 59-ата минута удар на Дилан Мертенс премина покрай вратата.

Четири минути по-късно Мартин Секулич направи непростим пропуск. Ивелин Попов постави топката на главата на нападателя, а той от метър до голлинията нацели страничната греда.

В 80-ата минута Вуцов улови лесно удар на Нвачукву, насочен в тялото му.

В 85-ата минута Секулич отново пропусна да изравни. Балоянис центрира меко в наказателното поле, Ивелин Попов остана под топката, но тя стигна до Секулич, който вместо да шутира реши да подава и сбърка.

В добавеното седемминутно продължение Вуцов предотврати сигурен гол, парирайки мощен удар на Нвачукву.

Ботев: 1. Хидайет Ханкич – 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (к), 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Старши треньор: Душан Керкез

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Старши треньор: Златомир Загорчич