Локомотив ПловдивПърва ЛигаТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Берое матира Локомотив в 90-ата минута, “смърфовете” аут от Европа

Отборът на Берое (Стара Загора) победи инфарктно Локомотив (Пловдив) с 1:0 в среща от плейофите за седмото място в efbet Лига. “Заралии” изковаха успеха си в 90-ата минута с гол на Алиун Фал.

Загубата за “смърфовете” означава, че пловдивчани са аут от битката за седмото място, докато старозагорци докосват баража и седмото място в Първа лига.

В 9-ата минута Серкан Юсеин получи топка малко пред наказателното поле, след което отправи мощен изстрел, но в страни от целта.

В 12-ата минута Симеон Мечев пробва изтрел от дистанция, но след рикошет Илко Пиргов улови без проблем.

В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, а интересните положения пред двете врати липсваха.

В 27-ата минута Карагарен отправи удар от дистанция, но без проблем за Генадий Ганев.

В 43-ата минута бърза контраатака на “смърфовете” завърши с подаване на Александър Василев към Лукас Салинас, който стреля с левия крак, но Ганев изби в ъглов удар.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Само три минути след подновяването на играта домакините можеха да открият резултата. Даниел Генов получи хубава топка в половината на “смърфовете”, след което се справи със бранител на Локомотив и отправи техничен удар, който мина в страни от вратата на Пиргов.

В 52-ата минута Преслав Боруков получи топка по левия фланг на атака на Локомотив, след което навлезе към наказателното поле и потърси силен удар, който обаче бе право в ръцете на Ганев.

В 78-ата минута Ганев се отличи с бляскаво спасяване. Защитник на Берое не успя да изчисти топката след центриране отляво. Топката стигна до Христо Иванов, който отправи удар от близка дистанция, но вратарят изби.

В 81-ата минута Милош Петрович центрира по много добър начин в наказателното поле на Берое, където Ивайло Димитров стреля с глава, но Генадий Ганев отново бе на точното място и улови.

ГОЛ! Алиун Фал матира “смърфовете” в 90-ата минута!
Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Генов овладя и отправи удар, който беше блокиран. Там най-съобразителен беше Алиун Фал и с глава отправи неспасяем удар, с който донесе победата на своя отбор.

До края на срещата не паднаха повече голове и Берое взе важните три точки.

Снимки: Официален сайт на Локомотив

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джунеит Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра

Старши треньор: Петър Хубчев

Локомотив: 1. Илко Пиргов (к), 19. Александър Василев, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 10. Венсан Марсел, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков